İstanbul'da vahşet! Öldürüp cesedi parçalara ayırmış

İstanbul Fatih'te bir apartmanın kömürlüğünde cesedi parçalanmış halde bulunan 65 yaşındaki kişiyi öldürdüğü iddiasıyla yargılanan 79 yaşındaki zanlı için müebbet hapsi istenirken, cinayetin nedeni de ortaya çıktı.

İstanbul 36. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya tutuklu sanık S.K. bulunduğu cezaevinden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile bağlandı. Müşteki ve sanık avukatları duruşmaya katıldı. Duruşmada, BTK kayıtlarında yer alan 25 Ekim 2022'de sanık ile 25 dakikalık telefon görüşmesi olan M.E., tanık olarak dinlendi.

"PANİK İÇERİSİNDEYDİ"

Duruşmada tanık olarak dinlenen M.E., diş problemi olduğu için Aksaray tarafına gittiğini, parka otururken sanık ile tesadüfen tanıştığını söyledi. Sanığın kendisine dişçi tanıdığı olduğunu ve yardımcı olacağını söylediğini belirten tanık, “S.K., ne yapıyorsun tarzında telefon açıyordu. Kendisinin erkeklere cinsel eğilimi ile alakalı şüphelerim olmadı. Celal Han'dan hiç bahsetmedi" dedi. 25 Ekim 2022'de sanığın telaş içerisinde kendisini aradığını, ağlamaklı konuştuğunu anlatan tanık, “Bir kalp krizinden bahsetti. Dinledim. Ne demek istiyorsun, neden arıyorsun tarzında konuştum. Duraklayarak konuşuyordu. Aşırı bir panik içerisindeydi. Konuşmalarından rahatsız oluyordum.  Sonra kendisinden uzaklaştım" diye konuştu.

 SAVCI MÜEBBET HAPİS İSTEDİ

Tanık ifadesine karşı sanık S.K., "Hayatımdan her şey silindi. Kafam silinmiş. Mahzuni'yi tanımıyorum. Ben kendimi bile tanımıyorum" dedi. Duruşma savcısı esas hakkındaki mütalaasını açıkladı. Mütalaada, sanığın üzerine atılı 'Hırsızlık' suçu kapsamında şüpheler olduğunu, “Şüpheden sanık yararlanır" ilkesini göz önünde bulundurarak beraatına istedi. Mütalaada savcı, S.K.'ın 'Kasten öldürme' suçu yönünden ise sanığın maktulü kesici aletle vücudunun çok sayıda yerine vurarak canavarca hisle öldürdüğünü ve sonrasında cesedi dört parçaya ayırdığını belirterek müebbet hapis cezası talebinde bulundu.

DURUŞMA ERTELENDİ

Mütalaaya karşı savunma yapmak için taraf avukatları süre talebinde bulundu. Mahkeme heyeti, sanık S.K.'ın tutukluluk halinin devamına karar vererek tarafların mütalaaya karşı savunma hazırlanması için duruşmayı erteledi.

İDDİANAME

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, müşteki C.H.'nin babası C.H. (65) hakkında 26 Ekim 2022'de Sarıyer İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne kayıp başvurusu üzerine C.H.'nin en son sanık S.K. (79) ile Kocamustafapaşa'da buluştuğunun öğrenildiği aktarıldı. Arama çalışmaları devam ederken S.K.'ın kızının emniyeti arayarak babasının telaşlı bir halde evden ayrıldığını bildirmesinin ardından polis ekiplerinin sanık S.K.'ın evinde 31 Ekim 2022 tarihinde arama yaptığı, kömürlükte C.H.'nin parçalara ayrılmış cesedinin bulunduğu anlatıldı.

 İddianamenin devamında, arama çalışmalarının yapıldığı gün sokakta yürüdüğü sırada üstünde iki bıçak ile yakalanan S.K.'ın ifadesine yer verildi. S.K. ifadesinde, maktul ile aralarında cinsel birliktelik olduğunu iddia ederek, en son beraber oldukları sırada maktulün öne doğru düştüğünü, tepki gelmeyince öldüğünü anladığını anlattı.

CEP TELEFONUNU ALDIKTAN SONRA CESEDİ PARÇALAMIŞ

Sanık ifadesinde, C.H.'nin cesedini parçalara ayırıp çuvallara koyduğunu ve ilerleyen zamanda bu çuvalları tek tek çıkarıp bir yere gömmeyi düşündüğünü belirtti. S.K., maktulün üzerindeki 310 lira, bıçak ve cep telefonunu aldığını, maktul ile aralarındaki ilişkinin duyulmasından korktuğu için şok halinde cesedi parçaladığını anlattı.

SANIĞIN İFADESİ ÇÜRÜTÜLDÜ

Adli Tıp Kurumu raporunun yer aldığı iddianamede, dört çuval içerisinde bulunan ceset üzerinde yapılan incelemede maktulün ölümünün kesici ve delici alet yaralanmasından kaynaklı olduğu aktarıldı. Sanık S.K., savunmasında maktulün kendiliğinden öldüğünü beyan etse de dosyadaki raporların sanığın ifadesini çürüttüğü de belirtildi. Sanık S.K. hakkında 'canavarca hisle veya eziyet çekerek öldürme' ve 'kişinin ölmesinden yararlanarak hırsızlık' suçlarından ağırlaştırılmış müebbet ile 5 yıldan 10 yıla kadar hapsi isteniyor. (DHA)

Sonraki Haber