Takıntılı aşık ölüm saçtı: 3 ölü, 1 yaralı!

Bitlis'te bir kişi daha önce kaçırdığı kızın ailesinin evini basıp, uzun namlulu silahla ölüm yağdırdı. Korkunç olayda 3 kişi öldü, 1 kişi de yaralandı.

Bitlis'in Mutki ilçesinde evli C.O., daha önce kaçırdığı A.İ.'un (27) evini bastı. Oral, uzun namlulu silahla A.İ. ile babası M.İ. (65) ve ağabeyi N.İ.'u (35) öldürdü, annesi N.İ.’u (54) ise ağır yaraladı. Olay sonrası kaçan C.O.'ın yakalanması için çalışma başlatıldı.

 Olay, saat 03.00 sıralarında Mutki ilçesine bağlı Kavakbaşı beldesi Arpalıseki Mahallesi'nde meydana geldi. Muş'un Korkut ilçesine bağlı Azaklı köyünde oturan evli C.O., yaklaşık bir yıl önce A.İ.'u kaçırdı. Ancak İnceyol ailesi, bir süre sonra kızlarını bulup eve getirdi. C.O., uzun namlulu silahını da yanına alarak dün gece ilçeye geldi.

Uzun namlulu silahla A.İ.’un evine giden C.O. ile aile bireyleri arasında tartışma çıktı. Tartışma sırasında Oral, silahını ateşleyip, dehşet saçtı. Oral, A.İ. ile babası M.İ. ve ağabeyi N.İ.'u öldürdü, annesi N.İ.’u ise ağır yaraladı.

Mahallelinin ihbarı üzerine adrese jandarma ve sağlık ekipleri sevk edildi. N.İ., ambulansla Mutki Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

Ölen baba ve 2 çocuğunun cenazesi de yapılan incelemenin ardından aynı hastanenin morguna götürüldü.

Jandarma, olayın ardından kaçan C.O.'ın yakalanması için çalışma başlattı. (DHA)

Sonraki Haber