Tam 3 yıldır kayıptı... Cesedinin parçaları çöpten çıktı

Aydın'da bundan 3 yıl önce kaybolan bir gence ait olduğu tespit edilen kemikler çöplükte bulundu.

Aydın'ın Germencik ilçesindeki çöplükte bulunan insan kemiklerinin 3 yıldır kayıp olan H.G.'na (33) ait olduğu belirlendi. H.G. ailesine teslim edilen kemikler, düzenlenen cenaze töreniyle toprağa verildi. Jandarma, kayıp kaydı bulunan H.G.’nun ölümüyle ilgili soruşturma başlattı.

İncirliova ilçesine bağlı Acarlar Mahallesi'nde yaşayan H.G., 22 Aralık 2020'de, Germencik'teki ablasını ziyarete gitti. H.G., ablası ile görüştükten sonra da yeğeni Onur Ballı ve arkadaşı Ali Tereli ile Alangüllü Mahallesi yakınlarındaki bahçeye zeytin toplamaya gitti. Akşam saatlerinde bahçenin diğer tarafındaki ağaçlarda zeytin olup olmadığına bakıp geleceğini söyleyen H.G., uzun süre dönmedi. H.G.'nun dönmemesi üzerine yeğeni ve arkadaşı ailesine haber verdi. Kaybolduğu bölgede gece saatlerine kadar H.G.'nu arayan aile, sonuç alamayınca jandarmaya kayıp ihbarında bulundu. Jandarma ve AFAD ekiplerinin de katılımıyla bölgede geniş çaplı arama yapıldı. Ancak H.G.'nun izine rastlanılamadı. Jandarma ekipleri, H.G.'nun kaybolmadan önce zeytin topladığı yeğeni ve arkadaşını gözaltına alırken, şüpheliler ifadelerinin ardından serbest bıraktı.

ÇÖPLÜKTE İNSAN KEMİKLERİ BULUNDU

Geçen 2 Ocak'ta Alangüllü Mahallesi yakınlarına bulunan çöp yığınlarını temizlemeye çalışan bir iş makinesi operatörü, insan kemiklerinin olduğunu fark etti. İhbar üzerine olay yerine, jandarma ve olay yeri inceleme ekipleri sevk edildi. Kemikler toplanarak DNA testi için İzmir Adli Tıp Kurumuna gönderildi. İnsan kemiklerinin, H.G.’na ait olup olmadığı tespit etmek için annesinden doku örneği alındı. Adli Tıp Kurumunda yapılan DNA testi ile insan kemiklerinin kayıp H.G.’na ait olduğu ortaya çıktı. Bu sabah ağabeyi M.G.’na bilgi verilmesi üzerine, H.G.’na ait insan kemikleri yakınlarına teslim edildi. Gençoğlu’nun kemikleri, Acarlar Mahalle Mezarlığında düzenlenen cenaze töreniyle toprağa verildi. Jandarma ekipleri daha önce kayıp kaydı bulunan H.G.’nun ölümüyle ilgili soruşturma başlattı. (DHA)

Sonraki Haber