CHP'de yeni grup başkanvekili belli oldu

CHP'de, Burcu Köksal’dan boşalan CHP Grup Başkanvekilliği içim yapılan seçim tamamlandı. Seçimi, 66 oy ile CHP Ankara Milletvekili Murat Emir kazandı.

CHP Grup Başkanvekili Burcu Köksal’ın Afyon Belediye Başkanı seçilmesinin ardından boşalan koltuk için yapılan CHP Grup Başkanvekilliği seçimi sonuçlandı. Seçimin sonucunda Ankara Milletvekili Murat Emir, CHP’nin yeni grup başkanvekili oldu. Emir, CHP’nin 124 milletvekilinin 66’sının oyunu aldı.

31 Mart seçimlerinde Grup Başkanvekili Burcu Köksal’ın Afyon Belediye Başkanı seçilmesiyle boşalan CHP TBMM Grup Başkanvekilliği için seçim bugün yapıldı.

Genel Başkan Özgür Özel’in adayı Ankara Milletvekili Murat Emir olurken Kemal Kılıçdaroğlu’na yakın milletvekillerinin adayı Kahraman Maraş Milletvekili Ali Öztunç oldu.

Özel ve Kılıçdaroğlu daha önce TBMM İdare Amiri seçimlerinde karşı karşıya gelmişti. Bu seçimi Kılıçdaroğlu’nun adayı Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan 67 oy almış Özel’in adayı Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün 55 oy almıştı.

CHP Genel Başkanı seçilmesi sonrasında Özel, Kılıçdaroğlu ile 2’nci defa karşı karşıya gelecek. Özel’in bu defa aradaki 12 oy farkını kapatarak adayı Murat Emir’in seçilmesi bekleniyordu.

Seçimi, 66 oy ile CHP Ankara Milletvekili Murat Emir kazandı. Sevda Erdan Kılıç ise oyların 48’ini aldı.

Sonraki Haber