İstanbul'da çökme paniği: Bir bina tahliye edildi

İstanbul Üsküdar'da inşaat çalışmaları sırasında istinat duvarı çöktü. İnşaat sahasının yanındaki bina tedbir amacıyla tahliye edildi.

Olay, saat 02.30 sıralarında Üsküdar ilçesi Küçüksu Mahallesi, Kaldırım Caddesi üzerinde meydana geldi. İddiaya göre, temel çalışmaları sırasında meydana gelen toprak kayması ile istinat duvarı yan tarafta bulunan yol ile birlikte çöktü. Olayın yaşandığı yerde bulunan 4 katlı bir bina güvenlik önlemi kapsamında boşaltıldı. Durumun bildirilmesi üzerine olay yerine itfaiye, polis ve zabıta ekipleri sevk edildi. Ekipler bölgeye güvenlik şeridi çekerek bölgede önlem alırken megafon ile uyarı yaparak binanın tahliye edilmesini sağladı. Binada oturanlar eşyalarını alarak binadan çıktı.

Olayda can kaybı ve yaralanma olmadığını belirten bekçi, “Ben burada bekçiyim. Bir ses geldi, çıktık baktık yan tarafta göçük var. Yapacak bir şey yok. Bunu biliyoruz. Sadece duvar göçtü. Bizim gördüğümüz oydu.” dedi.

"GECE EŞİMLE BİRLİKTE ARABADA KALDIK"

Binada yaşayan bir vatandaş, "Gece uyuyorduk, 'güm' diye bir ses geldi. Camdan bir baktım burası kuyu gibi oyulmuş, duvar aşağıya doğru yıkılmış. Ekipler geldi, inşaatın sahipleri geldi. Toprak ile doldurdular. Korktuk ama herhangi bir can kaybı yok. Gece eşimle birlikte arabada kaldık. Polisler, 'otele götürelim' dedi ama biz gerek duymadık. İdare ettik. Bina boşaltıldı. İnceleme devam ediyor. Eve girip girmeyeceğimize ona göre karar verecekler" diye konuştu.

"DEPREM OLUYOR ZANNETTİK" 

Başka bir bina sakini çok korktuklarını söyleyerek "saat 01.30 gibiydi çökme olmuş. Sesi duyunca deprem oluyor zannettik. 'Binayı boşaltın' dediler, bende bir iki parça eşya alıp dışarı çıktım. Evin duvarlarında falan bir sıkıntı yok. Geceyi de arabalarda geçirdik. Çok şükür canımıza bir şey olmadı" dedi.

Rögar için belediyeye dilekçe yazdığını söyleyen vatandaş ise "Gelip yapmadılar. Burada çalışma vardı. Burası koptu aşağıya doğru. Mağdur olduk. Sabah buradan geçemedim camiye, arkadan dolaşıp gideceğiz artık" şeklinde konuştu.

Sonraki Haber