Meteoroloji'den kuvvetli yağış uyarısı

Meteoroloji yeni haftanın hava durumu tahminlerini açıkladı. İşte haritalarla yeni haftanın 5 günlük hava durumu tahminleri...

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemiz genelinin parçalı yer yer çok bulutlu, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları, Güneydoğu Anadolu, Sinop, Amasya, Artvin, Mersin, Adana, Hatay, Ardahan, Elazığ, Hakkari, Bitlis, Şırnak ve Kastamonu'nun kıyı ilçeleri ile bu akşam saatlerinde Karaman, Aksaray, Niğde, Nevşehir, Kayseri ve Antalya'nın doğu çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu gece ve yarın (Pazartesi) sabah saatlerinde Hatay çevrelerinde kuvvetli olması beklenen yağışların genellikle yağmur ve sağanak, Ardahan çevreleri ile İç ve Doğu Anadolu'nun güneydoğusunun yükseklerinde karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde olması bekleniyor. Bu gece ve yarın (Pazartesi) sabah saatlerinde iç ve doğu kesimlerde yer yer pus ve sis bekleniyor.

Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

Rüzgarın ise genellikle kuzey ve batı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

Öte yandan Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunun kar örtüsüne sahip eğimli yamaçlarında çığ riski bulunduğundan dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

İşte haritalarla 5 günlük hava durumu tahminleriSonraki Haber