''Oy parası'' açıklamalı EFT dekontu ortaya çıktı

Türkiye genelinde CHP'nin büyük bir zaferi ile sonuçlanan 31 Mart yerel seçimleriyle ilgili tartışmalar sürerken şimdi de açıklama kısmında "oy parası" yazan bir EFT dekontu ortaya çıktı.

31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri'ne ilişkin veriler netleşti... YSK'nın açıklayacağı resmi verilere kadar kesinleşmemiş sonuç olarak kalacak olan yerel seçim sonuçları CHP'yi yıllar sonra Türkiye'nin birinci partisi noktasına taşıdı.

 CHP'nin büyük zaferiyle sonuçlanan yerel seçimler sonrasında bazı il ve ilçelerde itiraz süreçleri devam ederken Sözcü TV canlı yayına açıklama kısmında "Oy parası" yazan bir dekont damgasını vurdu.

Gazeteci Saygı Öztürk'ten gündem yaratacak bir iddia geldi. Yerel seçimlerinde oyların parayla satıldığını iddia eden gazeteci Saygı Öztürk, Sözcü TV canlı yayınında kanıt olarak bir banka dekontu gösterdi.

Söz konusu dekontta bir bankanın Kırşehir şubesine 5 bin TL yatırıldığı yer alırken, açıklama kısmında ise açık açık "oy parası" yazması dikkat çekti.

Söz konusu parayı gönderen tarafın seçimleri de kazandığını belirten gazeteci Öztürk, "Peki o adaya oy verdiğini nasıl kanıtlıyorlar?" sorusuna da yanıt verdi.

Öztürk, yeminler edildiğini ya da oy kullanırken fotoğraf çekildiğini öne sürdü.

Öztürk, seçim sonuçlarının hemen ertesinde 2 Nisan tarihinde paranın hesaba gönderildiğini söylerken; söz konusu paranın aslında 31 Mart seçim günü gönderildiğini ancak seçimden sonra hesaba geçtiğini belirtti.

Bazı durumlarda seçmenin "Ben asla başka partiye oy vermem" dediğini belirten Öztürk, o durumlarda da para veren adayların "Tamam kardeşim bize verme ama kendi partine de verme. Git ye iç, eğlen" diyerek para teklif ettiğini iddia etti.

Öztürk, "Artık oy dendiği zaman hemen mutlaka para lafı da geçiyor" diye konuştu.

 Peki Kırşehir'de ve ilçelerinde 31 Mart yerel seçimleri nasıl sonuçlanmıştı ? İşte Kırşehir ili ve ilçelerindeki resmi olmayan, kesinleşmiş seçim sonuçları:

Kırşehir Seçim Sonuçları

Kırşehir Akçakent İlçesi Seçim Sonuçları

Kırşehir Akpınar İlçesi Seçim Sonuçları

Kırşehir Boztepe İlçesi Seçim Sonuçları

Kırşehir Çiçekdağı İlçesi Seçim Sonuçları

Kırşehir Kaman İlçesi Seçim Sonuçları

Kırşehir Merkez İlçesi Seçim Sonuçları

Kırşehir Mucur İlçesi Seçim Sonuçları

Sonraki Haber