Fatih Erbakan'a canlı yayında soruldu: ''Şeriat istiyor musunuz ?''

"Türkiye'de halk şeriat istiyor" dediği iddia edilen Yeniden Refah Partisi lideri Fatih Erbakan, katıldığı canlı yayında programın sunucusu Kübra Par'ın "Türkiye şeriatla yönetilsin istiyor musunuz" sorusuna yanıt verdi.

Geçtiğimiz günlerde sosyal medyada hızla yayılan bir iddia gündeme bomba gibi düşmüştü. İddiaya göre Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan "halk şeriat istiyor" demişti. Ancak bu iddia Yeniden Refah Partisi tarafından kesin bir dille yalanlanarak yalan haber ve paylaşımlarla ilgili hukuki sürecin başlatılacağı belirtilmişti.

Büyük tartışmaya yol açan bu iddia dün gece canlı yayında Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan'a soruldu. TV100'de yayınlanan Kübra Par'la Farklı Açılar programına konuk olan Erbakan "şeriat" tartışmaların için dikkat çeken ifadeler kullandı.

Programın moderatörü Kübra Par, Erbakan'a, "Türkiye şeriatla yönetilsin istiyor musunuz?" sorusunu yöneltti. Erbakan bu soruya, "Ortada geçmişte de şimdi de hiç böyle bir ifademiz yokken nereden çıktığı belli olmayan bazı trol hesaplarla böyle bir yaygara çıkarıldı." ifadeleriyle karşılık verdi. Par bu cevap üzerine, "Yani ‘Şeriatı halka soralım’ gibi bir ifadeniz yok mu?" dedi. Erbakan böyle bir ifade kullanmadığını belirterek, "Yok tabii ki hiç öyle bir şey yok biz de şaşırdık hatta açıklama yaptık parti hesaplarımızdan ‘Hukuki yollardan hakkımızı arayacağız dava açacağız’ diye" yanıtını verdi.

TV100 Ankara Temsilcisi Deniz Gürel ise Erbakan'a, "Taliban zihniyetine yakın bir durum var mı?" diye sorunca Erbakan, Taliban zihniyetinin İslam'a ve kendilerine uygun bir düşünce olmadığını belirtti. Erbakan sözlerinin devamında ise, "Kız çocuklarının okumasının engellenmesi, peçe takmadı diye kadına sopayla vurmak... Bunlar İslam'da yok. İslam'a da en büyük zararı zaten bunlar veriyor." ifadelerini kullandı.

Sonraki Haber