Hulki Cevizoğlu'nun Erdoğan ile aynı kareye girme çabası kamerada

Atatürk Havalimanı'nda gerçekleşen ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katıldığı 6992 polisin göreve başlaması ve 1573 yeni aracın hizmete alım törenine AK Partili Hulki Cevizoğlu'nun, Erdoğan ile aynı karede yer almaya çalıştığı anlar damgasını vurdu.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'da Atatürk Havalimanı'nda düzenlenen 6 bin 992 polisin göreve başlaması ve 1573 yeni aracın hizmete alım törenine katıldı.

Tören sonunda AK Parti İstanbul Milletvekili Hulki Cevizoğlu'nun Erdoğan'ın yanında fotoğraf karesine girmeye çalışması kameralara yansıdı.

Cevizoğlu, Erdoğan'la aynı kareye girebilmek için büyük çaba sarf etse de tüm uğraşlarına rağmen fotoğraf çekiminde Erdoğan’ın yanında yer alamadı.

Cevizoğlu'nun tüm çabasına rağmen fotoğrafta yer alamaması sosyal medyada gündem oldu.

Mustafa Hulki Cevizoğlu kimdir ?

14 Mayıs 2023 seçimlerinde AK Parti'den 28. Dönem İstanbul Milletvekili seçilen Mustafa Hulki Cevizoğlu, 01 Mayıs 1958’de Tirebolu’da doğdu. Baba adı Avni, anne adı Emine’dir. 

Akademisyen (Doç. Dr. Dr.), Gazeteci; Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’ni (Mülkiye) bitirdi. Ankara Üniversitesi’nde İşletme alanında (tez konusu “Özelleştirme”), Arel Üniversitesi’nde Sosyal Psikoloji alanında (tez konusu “Kitle Psikolojisi”) yüksek lisanslarını; Maltepe Üniversitesi’nde Sosyoloji alanında (tez konusu “Yeni Toplumsal Hareketler”), Ankara Üniversitesi’nde Felsefe ve Din Bilimleri alanında (tez konusu “Toplumsal Denetim Aygıtları”) doktoralar yaptı. Ayrıca, özel öğrenci olarak Ankara Üniversitesi Fen Fakültesi’nde Astronomi ve DTCF’nde Felsefi Antropoloji alanlarında doktora eğitimleri aldı. 

Yazılı ve görsel medyada genel yayın yönetmenlikleri, programcılık (canlı olarak yayınlanan 1.200 adet “Ceviz Kabuğu” programı) ve yorumculuk yaptı. 30. yılına giren “Popüler Bilim” dergisinin kuruculuğu ve Genel Yayın Yönetmenliğini yaptı. Büyük çoğunluğu üniversitelerden olmak üzere 100’den fazla basın ödülü bulunuyor.
54 kitabı, 1.100 adet gazete köşe yazısı, ulusal ve uluslararası bilimsel hakemli dergi ve kitaplarda çok sayıda makale ve kitap bölümleri yayınlandı. Başkent Üniversitesi, Arel Üniversitesi ve Nişantaşı Üniversitelerinde ders verdi. 

İyi düzeyde İngilizce ve orta düzey altı Japonca bilen Cevizoğlu, evli ve 1 çocuk babasıdır.

Sonraki Haber