Kılıçdaroğlu Adalet Bakanlığı'na yürüdü: ''Çok öfkeliyim!''

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, CHP'li milletvekillerini saat 09.00'da olağanüstü toplantıya çağırmıştı. Kılıçdaroğlu, milletvekilleriyle beraber Adalet Bakanlığı'na yürüyüşe geçti.

 CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin Meclis grubunu bu sabah olağanüstü grup toplantısına çağırdı. Saat 09.00’da yapılan toplantı sonrasında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP yöneticileri ve milletvekilleriyle Meclis'ten Adalet Bakanlığı'na yürüdü.

Saat 09.00’da yapılan basına kapalı toplantı yaklaşık 10 dakika sürdü.

Hiranur Vakfı'nda ortaya çıkan çocuğa cinsel istismar skandalıyla ilgili Adalet Bakanlığı önüne giden Kılıçdaroğlu, olayın 2 yıldır bakanlık tarafından bilinmesine ancak işlem yapılmamasına tepki gösterdi. Kılıçdaroğlu, "2 yıldır kimin arkasına saklandınız? Fotoğraf çektirdikleriniz mi size 'bu olayı kapatın' diye baskı kuruyor?" diye sordu.

Bakanlık önünde açıklama yapan Kılıçdaroğlu, "Adalet istiyoruz bu ülkede. Artık siyasal iktidarın, polisin, savcının elini kolunu bağlamasını istemiyoruz. Haksızlıkla ilgili tablo bizim tahammül edeceğimiz bir tablo değil. Ülkenin bu kadar derdi varken, siyasal iktidarın hala ve hala görevini yapmaması, devlet aygıtını çalıştırmaması tahammül edilecek bir durum değildir" dedi.

Adalet Bakanlığı önünde açıklama yapan Kılıçdaroğlu şu ifadeleri kullandı:

Gerçekten çok öfkeliyim. Böyle bir haksızlığı kimsenin duymasını ve yaşamasını asla istemem. 6 yaşındaki bir çocuğa sistematik tecavüz edildi. Günlerdir bekliyorum, acaba bir ses verecekler mi diye. Konu parlamentoda dile getirildiğinde Aile Bakanı açıklama yapıyor, 2 yıldır biz bu meseleyi biliyoruz diyor. 2 yıldır bu meseleyi biliyorsunuz da 2 yıldır ne yaptınız Allah aşkına?

‘ISRARLA SUSKUNLUKLARINI KORUYORLAR’

Adalet Bakanlığı sessizliğini koruyor. Polislerin elini kolunu bağlamış durumdalar. Polislerimiz bu olayları bilmiyor mu? Kim onları engelliyor? Savcılar hangi gerekçeyle bu dosyaları kapatıyorlar? Güçlerini kimden alıyorlar? 6 yaşındaki bir evladımızın uğradığı bu haksızlık karşısında ısrarla suskunluklarını koruyorlar.

‘BEN ONLARIN ÖFKESİNİ DİLE GETİRMEK İÇİN BURADAYIM’

Bu kız bizim evladımız. Adalet istiyor. Buraya adalet aramaya geldim. 84 milyon insan senin yüreğinle aynı acıyı paylaşıyor. Sağcısı solcusu, güneylisi kuzeylisi kim olursa olsun bu haksızlık karşısında öfkeleniyor. Ben onların öfkesini dile getirmek için buradayım.

 ‘KIZIMIZ İÇİN ADALET İSTİYORUZ’

Siyasal iktidar devlet aygıtını çalıştırmıyor. Devletin nefes alması lazım. Önündeki tek engel bu siyasi otoritedir. Devleti yönetemiyorlar. Haksızlıkları sindiriyorlar. Fotoğraf çektirdikleriniz mi bu olayı kapatın diyor. Kızımız için adalet istiyoruz. Devlet baskıların altında görev yapamaz. Devlet kurumuna saygınlık kazandırmanız lazım.

 SOSYAL MEDYADAN DA PAYLAŞTI

CHP lideri Kılıçdaroğlu daha sonra sosyal medyada hesabından dikkat çeken paylaşımlar yaptı. "Yiğit polislerimiz operasyon için emir bekliyor!" diyen Kılıçdaroğlu'nun dikkat çeken paylaşımları şöyle;

"Günlerdir kendimize gelemiyoruz. 6 yaşında bir bebeğe sistematik tecavüz edildi. Daha süt kokuyordu evladımız. Aile Bakanı, 2 yıldır meseleyi bildiklerini itiraf etti. Anlıyoruz ki Adalet Bakanlığı, tertibi gördüğü halde operasyon emri vermedi. Bu organize kötülüktür.

"YİĞİT POLİSLERİMİZ EMİR BEKLİYOR!"

Bu operasyon yapılmadığı sürece, gerginlik artacak. Kızımıza seslenmek istiyorum: Yanındayız, hepimiz senden yanayız. 84 milyon, genci, yaşlısı, inançlısı, inançsızı, dindarı, ateisti hepimiz senin yanındayız kızım. Başı açığı, kapalısı, tüm gençler seninledir kızım!

Bu devlet ayağa kalksın!

Yiğit polislerimiz operasyon için emir bekliyor!"

Sonraki Haber