Kılıçdaroğlu TRT'de TRT'yi ''ti''ye aldı

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı Kılıçdaroğlu, TRT'deki propaganda konuşmasında "Tarafsızlığıyla dünyaya ün salmış TRT'den Erdoğan'a sesleniyorum. Bu konuşmayı TRT istediği için değil kanunen mecbur oldukları için yayınlıyorlar" diyerek TRT'yi ''ti''ye aldı.

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, TRT'de propaganda konuşmasında TRT ile dalga geçti.

Kılıçdaroğlu yayında Erdoğan’a yüz yüze tartışma programına çıkma çağrısı yaparken "Tarafsızlığıyla dünyaya ün salmış TRT'den Erdoğan'a sesleniyorum... Bu konuşmayı TRT istediği için değil kanunen mecbur oldukları için yayınlıyorlar" ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu'nun konuşmasının detayı şöyle:

Erdoğan, sana devletin televizyonu TRT’den sesleniyorum; gel, çekinme. İkimiz de er meydanına çıkalım, devletin televizyonu TRT’de, senin istediğin gazetecilerin sorularını yanıtlayalım. İstersen halk da soru sorsun. Sen ki kendine reis dedirten, sen ki bir dünya lideri herhalde Bay Kemal’den çekinmezsin. E çık karşıma ve milletimiz, onun derdini bileni de o dertleri kimin çözebileceğini de bu vatanı kimin sevdiğini de görsün. Varsın, kararını versin.

Sevgili halkım, Erdoğan benim karşıma çıkmaya cesaret edemez. Çünkü o da çok iyi biliyor ki; PKK ile masaya oturan, gizli saklı müzakereler yürüten kendisidir. Kahraman ordumuza kumpas kuranlara yol veren kendisidir. Bir milletin namusu olan ordunun kozmik odasını teröristlere açan kendisidir. 10 milyon düzensiz göçmeni, bile isteye vatanımıza sokan kendisidir. Yabancılara, el altından konut karşılığı vatandaşlık satan kendisidir. Milletin öz evladını, mülteciye çeviren bırak ev araba almayı, kira bile ödeyemeyecek duruma düşüren kendisidir. O biliyor da maalesef TRT’de bu gerçekleri sizlere göstermiyor. Bu konuşmayı, TRT istediği için değil; kanunen mecbur oldukları için yayınlıyorlar. Benim güzel halkım, görün, tanıyın, bu vatanı, bu milleti kimin sevdiğini bilin.

Sonraki Haber