Meclis'te Gökçek krizi: ''Sen trol çocuğusun''

TBMM'deki oturuma İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı İmamoğlu'nu hedef alan AK Partili Osman Gökçek ile CHP'li Veli Ağbaba arasındaki tartışma damgasını vurdu. CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Osman Gökçek'e "Trol çocuğuyla muhatap olmuyorum" diyerek seslendi.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde ‘Türk Ticaret Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Teklif’ görüşülürken tansiyon yükseldi. CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba AK Parti iktidarına enflasyon üzerinden eleştiri yaparken ‘O büyük ekonomisti bir susturun her şey düzelir. Manipülasyon ustasısınız. Bir tek sizin suçunuz yok. Salatalık fiyatları arttı suçlu kim salatalık. Bir düşman daha vardı kim kuru soğan ne yaptınız? Soğan depolarını bastınız.  Millete 3 liradan dolar bozdurdunuz dolar oldu 30 lira ama bir tane AK Parti’li vekil dolar bozdurmadı. Tek adam düzenini yıkın her şey düzelir. İsraftan vazgeçin. Bakanlar illerde minibüsle geziyorlar. Geçen Malatya’ya gitmiş bakanın biri. Nasıl gitmiş? Özel uçakla. Yolsuzluğu hırsızlığı şatafatı bırakın.” dedi.

Bu sözlerinin ardından AK Parti sıralarından Osman Göçek, Ağbaba’nın lafını kesti. Ağbaba kendisine laf atan Osman Gökçek’e, “Karşımda bir trol çocuğu var trol çocuğuyla muhatap olmuyorum ben. Trollük yapma. Ergen trolü. Sen trolsün” yanıtını verdi.

 “ORAYA BURAYA SALDIRINCA HAKLI OLMUYORSUNUZ”

Bunun ardından kürsüye çıkan Osman Gökçek, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun gazetecilerle birlikte yaptığı Roma ziyaretini hedef aldı. Gökçek, İmamoğlu’nun gezisininde harcanan paranın İstanbul halkının cebinden çıktığını iddia etti.

Gökçek’in sözlerinin ardından Meclis’te tansiyon iyice yükseldi. Gökçek’in ardından söz alan CHP Grup Başkanvekili Murat Emir, “Değerli arkadaşlar cevap verecekmiş gibi gelip oraya buraya saldırınca haklı olamıyorsunuz. Sabaha kadar anlatırız sorun yok. İmamoğlu Roma’ya gitti. Sizin gibi yandaşları seçmedi. 37 gazeteci seçti hiç birinin yandaşlık aidiyeti yok. Özel uçakla gidilmedi Türk Hava Yolları’nın uçağıyla gidildi. Niye gidildi oraya? Avrupa oyunlarının anlaşması imzalandı. Bunlarla övünün. Bu 2037 Dünya Olimpiyatları’nın İstanbul’da yapılması için çok önemli. Orada 1 gece kaldılar. Bir akşam yemeği yediler. Olimpiyat komitesi yemek verdi onu yediler. İsraf yok ortada” diye konuştu.

“OSMAN SEN NİYE ALINDIN?”

Ardından Ağbaba yeniden kürsüye çıkarak, Osman Gökçek’e, “Ben isim vermedim. Omsan sen  niye alındın? Melih Gökçek istifa etti. Neden istifa etti? Oğlunu milletvekili yaptınız. Neden İstifa etti. Ankara’yı parsel parsel sattığı için istifa ettirdiniz. Senin baban 1984’ten beri devlet memuru. Keçiören Belediye Başkanlığı yapmış. Milletvekilliği yapmış. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı yapmış. Beyaz TV’yi hangi parayla aldı. Spor kulübünü hangi parayla aldı. Kim milletvekilliğinden zengin oluyorsa hırsızdır. Konuşurken haddini bileceksin. Ben bu yaşta servet sahibi olmuşsun gelmiş yemek lafı ediyorsun. Hodri meydan Veli Ağbaba’nın da mal varlığı araştırılsın, senin de araştırılsın, babanın da araştırılsın. Olur mu?” ifadelerini kullandı.

MHP’Lİ MECLİS BAŞKAN VEKİLİ: GÖKÇEK BUNUN ÜZERİNE NE SÖYLEYECEK

Ağbaba’nın sözlerinin ardından Gökçek yeniden söz hakkı istedi. Oturumu yöneten MHP’li Celal Adan, “Sayın Gökçek çıktı, suçlayacak bir takım ifadeler kullandı. Bunun üzerine ne söyleyecek” dedi.

“BABAN NEDEN GÖREVDEN ALINDI? FETÖ’CÜ OLDUĞU İÇİN”

Tekrar kürsüye çıkan Gökçek, bu kez de Ali Mahir Başarır’ı hedef aldı. Gökçek’in ardından kürsüye gelen Başarır, ” Veli bey konuşurken sus trol dedi. Osman söz aldı. Demek ki sen bir trolsün Osman. Sen üzerindeki ceketin bile hesabını verebilir misin? ‘Beyaz TV’yi ben bu hale getirdim’ valla Mehmet Ali Birand’ın kemikleri sızlar senin zekandaki bir adamın o kanalı bu hale getirmiş… Bak kardeşim sende biraz utanma olsa bir milletvekilinin eşini çocuklarını ağzına almazsın. Benin eşim de çocuklarım da helal ekmek yiyor. Senin boğazından bir dilim helal ekmek geçti mi? Sen milletvekiliysen arkadaşlarına en büyük hakaret. Senin baban neden görevden alındı biliyor musun? Yolsuzluk yaptığı için FETÖ’cü olduğu için. Siz daha Ankara’daki bir parka yatırılan paraların hesabını vermemiş bir ailesiniz. Ama sizde utanma filan yok. Daha bu seçimden önce çıkmışsın ‘Baba aramızda kalsın kazanıyoruz’ Siz ancak kirli para kazanırsınız. Seçim filan kazanamazsınız. Size sesleniyorum bu kirli aileyi yanınızdan temizleyin. Töhmet altında kalıyorsunuz.” diye konuştu.

Sonraki Haber