Çift kaşıklı MasterChef All Star gecesinde 4'üncü belli oldu

MasterChef All Star'da dün akşam oynanan ve Barbaros, Esra, Hasan ve Tahsin'in yarıştığı yarışmada yarışmaya 4'üncü olarak elenerek veda eden isim belli oldu. Jürinin 2 kez kaşık attığı eleme gecesinde finale kalan 3 yarışmacı da belli oldu.

TV8 ekranlarında izleyicilerle buluşan MasterChef All Star'ın dün geceki bölümünde Esra, Tahsin, Barbaros ve Hasan elenmemek için mücadele etti. 

Şefler dün gece yarışmacılardan, 'Yeşil konsept'te menüler yapmalarını istedi. Yarışmacılara ilk turda yeşil renkli soğuk başlangıç, ikinci turda ana yemek, üçüncü turda da tatlı yemekleri verildi.

İlk etapta yarışmacıların yemeklerinin şeflerden aldığı puanlar şöyle oldu:

Esra: 19,5 puan,
Barbaros: 22 puan
Hasan: 20,5 puan
Tahsin: 22 puan

İkinci turda ise yarışmacılar yeşil renkli ana yemek hazırladılar. İkinci turun sonunda da birinci olan Tahsin'in yaptığı yemek şefler tarafından çok beğenildi.

Danilo ve Somer Şef'ten 9, Mehmet Şef'ten 8,5 puan alan Tahsin'e Somer Şef altın kaşık attı. Böylece Tahsin, MasterChef All Star'da sezonun 4. kaşığını alan isim oldu.

Yarışmacıların ikinci turda aldıkları puanlar şöyle:

Esra: 43 puan
Barbaros: 45,5 puan
Hasan: 45,5 puan
Tahsin: 48,5 puan aldı.

Gecenin son etabında yarışmacılar tatlı yaptı. Üç etabın sonunda gecenin birincisi Hasan oldu. Danilo Şef tarafından tatlısı beğenilen Hasan'a altın kaşık atıldı. 

Şeflerin verdikleri toplam puanlar şöyle oldu:

Esra: 65,5 puan
Barbaros: 64 puan
Hasan: 72 puan
Tahsin: 68,5 puan aldı.

Barbaros gecenin sonunda en düşük puanı alarak MasterChef'e veda etti. Barbaros'un elenmesinin ardından yarı finale Esra, Hasan ve Tahsin kaldı.

Masterchef All Star'ı dördüncü olarak tamamlayan Barbaros, "Keyifli bir dönemdi. Başından sonuna kadar pişman olduğum hiçbir şey yok. Geldiğimden beri tek gayem kupayı almaktı. Onun için çaba gösterdim. Hiçbir şekilde pişmanlığım yok. Ekleyebileceğim çok şey olabilirdi" diye konuştu. 

Sonraki Haber