İsrail destekçisi Tarantino'ya Filistin protestosu

İsrail'e savaş politikalarında destek verdiğini belirten ünlü yönetmen Quentin Tarantino, New York'ta yemek yediği restoranda Filistin'e destek veren kişiler tarafından sert bir şekilde protesto edildi.

Dünyaca ünlü film yönetmeni Quentin Tarantino, ABD'nin New York kentinde İsrail'in uyguladığı orantısız güçte Filistin'e destek verenler tarafından sert bir protesto ile karşılaştı. Tarantino, bir restoranda yemek yerken etrafını saran kişilerin tepkisiyle karşılaştı ve hızla aracına doğru koşarak uzaklaşmaya çalıştı.

Protestocular, Tarantino'nun Filistin'e yönelik İsrail savaş politikalarını desteklediği gerekçesiyle tepki gösterdiler. Yönetmenin, İsrail hükümetinin Filistin topraklarında gerçekleştirdiği askeri operasyonlara ve insan hakları ihlallerine rağmen, İsrail'e verdiği açık destek protestocular tarafından eleştirildi. Özellikle 2018 yılında İsrailli şarkıcı ve model Danielle Pick ile evlenmesi ve Ekim 2023'te İsrail askeri üssünü ziyaret etmesi sık sık gündeme gelen konular arasında yer aldı.

Protesto sırasında eylemciler, Tarantino'nun aracına çıplak ayaklarla basarak tepkilerini gösterdiler. Yönetmenin filmlerinde kadın ayaklarına olan ilgisinin ve ayak fetişi olduğunun bilinmesi, eylemcilerin tepkilerini bu yönde yoğunlaştırdı.

Tarantino'nun New York'taki bu protesto karşısındaki tepkileri ve kaçış anı ise görgü tanıkları tarafından "korku dolu bakışlar içinde" olarak nitelendirildi. Yönetmen, eylemcilerin baskısı altında aracına binerek restoranın önünden uzaklaştı.

Sonraki Haber