MasterChef All Star’da 2'nci şef önlüğü de sahibini buldu

Tv8 ekranlarının sevilen yarışma programı MasterChef All Star'da Tahsin'in ardından şef ceketini kazanan ikinci yarışmacı da belli oldu.

MasterChef All Star’da finale sayılı günler kala yarışmacılar beyaz önlükler için kıran kırana mücadele ederken yayınlanan son bölümde ikinci ceket de sahibi buldu.

Yurt dışındaki 2 Michelin yıldızlı tek Türk restoranın sahibi unvanıyla uluslararası üne sahip şef Ahmet Dede, dün akşam Masterchef'in konuğu olurken yarışmanın ilk etabında zencefil ve yeşil zeytinle yaratıcı tabaklar çıkardılar.

İlk turda zerdeçal ve yeşil zeytin ile yaratıcı tabak çıkartan Hasan ile Kıvanç 21'şer puan alırken bu iki yarışmacıyı 20,5 puanla Eren, 19,5 puanla Sergen, 18 puanla Barbaros ve 17,5 puanla Esra takip etti.

İkinci etabın sonunda en yüksek puanı alan isim Masterchef ikinci ceketin sahibi oldu ve finalist olmaya hak kazandı. Ahmet şefin kendi tarifi olan tatlıyı yapan yarışmacıların ikinci turda aldıkları puanla belli oldu.

İlk turda şefin tabağını yapan yarışmacıların şeflerden aldıkları puan sonrasında ikinci şef önlüğünün sahibi 46,5 puanla Barbaros oldu. Barbaros'u 45,5 puanla Kıvanç, 45 puanla Hasan, 40 puanla Sergen, 39,5 puanla Esra ve 37,5 puanla Eren takip etti.

Sonraki Haber