TRT canlı yayınında yayın kazası

A Milli Kadın Voleybol Takımımız, FIVB Milletler Ligi'ndeki (VNL) 8. maçında ev sahibi ABD'yi 3-2 yenerken karşılaşma sonrası sevinen bir taraftarın canlı yayın kazası TRT ekranlarına yansıdı.

A Milli Kadın Voleybol Takımımız, FIVB Milletler Ligi'ndeki (VNL) 8. karşılaşmasında ABD ile karşılaştı. Dünya 1 numarası ve son VNL şampiyonu "Filenin Sultanları", ABD'yi 3-2 yenmeyi başardı.

TRT Spor'da yayınlanan maç sonrası büyük bir coşkuyla sevinen taraftarlar da ekrana geldi. Ancak tribünlerdedki sevinç gösterleri sırasında A Milli Takımı destekleyen bir kadın kıyafetinin azizliğine uğradı.

Zıplayan kadının canlı yayında göğüsleri açıldı o anlar TRT canlı yayınına yansıdı.

Sosyal medyasını kapattı

Kadın taraftar, karşılaşmanın ardından kendisine birçok taciz içerikli yorum yapılması sebebiyle Instagram hesabını gizliye aldı.

TRT Spor'dan açıklama geldi

TRT SPOR, ABD - Türkiye maçında ekrana gelen Türk kadın taraftarın sevincine dair açıklamada bulundu. Kurumdan yapılan açıklamada 'Yayın politikamıza tamamen ters olan bu görüntü, ABD’li yayın kuruluşu kaynaklıdır ve bu durumdan duyulan rahatsızlık da karşı tarafa iletilmiştir.' denildi.

İşte TRT Spor'dan yapılan o açıklama:

Dün gece, A Millî Kadın Voleybol Takımımızın FIVB Milletler Ligi'ndeki (VNL) 8. maçında ev sahibi ABD ile oynadığı karşılaşmanın canlı yayınında ekranlara istenmeyen bir görüntü gelmiştir.

Bu rahatsız edici durum, farklı mecralarda ve yanlış bir algı eşliğinde Kurumumuz ile ilişkilendirilmiştir.

Kamuoyunun bilmesini isteriz ki, maçın çekimlerini ve rejisini ev sahibi ABD'li yayın kuruluşu gerçekleştirmiştir. TRT Spor ve maçı yayınlayan tüm yayın mecraları ABD'li yayın kuruluşunun anlık ilettiği görüntüleri müdahale imkânı olmaksızın ekrana yansıtmıştır. Dolayısıyla, yayın politikamıza tamamen ters olan bu görüntü, ABD'li yayın kuruluşu kaynaklıdır ve bu durumdan duyulan rahatsızlık da karşı tarafa iletilmiştir.

TRT, Türkiye'nin kamu yayıncısı sıfatı ve sorumluluğuyla bundan sonra da Türk sporunun güçlü bir destekçisi olmaya devam edecektir.

Bu vesileyle "Filenin Sultanları"na, 11-16 Haziran tarihlerinde Hong Kong'da oynayacağı ve TRT ekranlarında canlı yayınlanacak Tayland, Dominik Cumhuriyeti, Çin ve Brezilya karşılaşmalarında üstün başarılar diliyoruz.
Kamuoyuna saygı ile duyururuz.

Sonraki Haber