Hikmet Karaman öğrencilerle bir araya geldi

Hikmet Karaman, öğrenciler ile gerçekleştirdiği söyleşide, futbol kulüplerini iş adamlarının yönetmemesi gerektiğini söyledi.

Çaykur Rizespor Teknik Direktörü Hikmet Karaman, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim Fakültesi'nde öğrenciler ile bir araya geldi. Karaman’a Çaykur Rizesporlu futbolculardan Eren ve Viera da eşlik etti.
 
Öğrencilerin sorularını yanıtlayan Karaman, Türk futbolundaki istikrarsızlığın nasıl giderilebileceği yönündeki bir soruya, “Üniversitemizde spor akademisi yeni kurulmuş. Burada spor yöneticileri yetişecek. Bu akademide bir futbol takımını yönetebilecek insanların yetişmesi lazım. Futbol takımlarını iş adamları yönetmesin. İş adamları futbol takımlarının ekonomilerini geliştirecek işler yapsın. Spor kulüplerinin yönetimine bunun eğitimini alan kişiler gelsin. O zaman istikrar adına da bir çok şeyi oturtmuş olacağız” diye cevap verdi.
 
Hakem hatalarının kendisine sorulması üzerine ise Karaman, hakem hatalarından en çok etkilenen takımın Trabzonspor olduğunu belirterek, “Hakem hatalarını biz de yaşıyoruz. Ama hakem hatalarından en fazla etkilenen takım Trabzonspor. Bu bir gerçek. Bunu saklayamazsınız. Belki de onların şanssızlığı. Ama Trabzon’un üzerinde çok daha fazla hakem hataları oldu. Bu krizi biraz daha pozitif yönetebilirler miydi? Yönetemezler miydi? Onu bilmiyorum. Trabzonspor iyi bir kadroya sahip iyi bir takım. Bugüne kadar aldığı başarılar ile Karadeniz'de lokomotif bir takım" şeklinde konuştu.
Karaman söyleşinin ardından öğrenciler ile hatıra fotoğrafı çektirdi.

Sonraki Haber