3 ayı trafik kazasında öldü

Su içmek için yolun karşı tarafına geçmeye çalışan 1'i yavru 3 ayı, meydana gelen trafik kazasında öldü.

3 ayı trafik kazasında öldü

ERZİNCAN'daki Muti Köprüsü yakınlarında su içmek için yolun karşı tarafına geçmeye çalışan 1'i yavru 3 ayı, meydana gelen trafik kazasında öldü.

Ayılara TIR ya da kamyon gibi ağır tonajlı aracın çarptığı tespit edilirken kazanın olduğu bölgeden kaldırılan ayı ailesi veteriner kontrolünde açılan çukura gömüldü.

1/ 5
3 ayı trafik kazasında öldü

Kaza dün Erzincan- Erzurum karayolunun 50'nci kilometresindeki Muti Köprüsü yakınlarından meydana geldi. Sabah saatlerine meydana gelen kazada, su içmek için yolun karşı tarafına geçmeye çalışan 7 ve 5 yaşında 2 dişi ayı ile 1 yaşındaki yavru ayı ağır tonajlı TIR ya da kamyonun çarpması sonucu telef oldu.

2/ 5
3 ayı trafik kazasında öldü

Çarpmanın etkisiyle ayılar, yol kenarına savruldu. Yoldan geçen sürücülerin ihbarı üzerine gelen jandarmanın çağırdığı Çevre ve Orman İl Müdürlüğü Doğa Koruma ve Milli Parklar Mühendisliği'nden ekipler, incelemede bulundu.

3/ 5
3 ayı trafik kazasında öldü

Veteriner hekimin yaptığı kontrolde büyük ayıların kaza sonrası iç kanamadan, yavru ayının ise araç altında kalmasından dolayı öldüğü belirlendi. Ayılara çarpan TIR ya da kamyonun kazadan sonra durmayarak yoluna devam ederken, kazanın olduğu bölgeden kaldırılan ayılar, gerekli önlemler alındıktan sonra veteriner kontrolünde toprağa gömüldü.

4/ 5