Araplar İstanbula akın etti

Araplar, çapkın erkek, özgür kadın temalı Türk dizilerini izledi, İstanbul’a koştu.

Araplar İstanbula akın etti

AFP’nin Arap turist görüntülerini de geçtiği haberde, “Türk dizilerinde çapkın erkek-özgür kadın tiplemelerini izleyen Araplar, bu karakterlerin peşinden İstanbul’a akın etti” denildi.

1/ 6
Araplar İstanbula akın etti

Cezbeden kahramanlar değil, güzel İstanbul

SEYAHAT acentesi Heysem’in sahibi Eymen Maslamani, turistleri asıl cezbedenin dizi kahramanlarından çok, fondaki İstanbul’un güzellikleri olduğunu belirterek, “Eskiden Araplar Türkiye’yi tanımıyordu. Kimi Arap ülkelerinden daha geri bir ülke zannediyorlardı. Dizilerde Boğaz’ı görünce, turist sayısı patladı. Herkes İstanbul’a gelmeyi ister oldu.”

2/ 6
Araplar İstanbula akın etti

‘Muhammed’i git, gör ve Ürdün’e gelmesini söyle’

AFP, haberinde Arap turistlerin İstanbul ziyaretleri sırasındaki görüşlerine de yer verdi. Ürdünlü turist Beşer El Macalı, Nur dizisinin ülkesinde popüler olduğuna işaret ederek, “Her Ürdünlü Nur ile Muhammed’in macerasını izliyor. İstanbul’a geleceğimi duyanlar bana ‘Mutlaka Nur ile Muhammed’i git gör ve Ürdün’e gelmelerini söyle’ dediler” diyor.

3/ 6
Araplar İstanbula akın etti

İlk 6 ayda Arap turist sayısı 500 bini buldu

AFP ajansının haberinde, rakamların da Arap turistlerin Türk dizilerine olan ilgisi net bir şekilde ortaya koyduğuna dikkat çekilerek, “Arap turist sayısı ülkesine göre yüzde 21 (Birleşik Arap Emirlikleri), yüzde 51 (Fas) arasında arttı. İlk 6 ayda sayıları 500 bine varan Arap turistler, Türkiye’ye gelen toplam turist sayısının yüzde 5’ine yaklaştı” denildi.

4/ 6