Bangladeşte Molla isyanı

Bangladeş'te 'Molla' isyanı

Bangladeşte Molla isyanı

Bangladeş'te dün idam edilen Cemaat-i İslami Genel Sekreter Yardımcısı Abdülkadir Molla için gıyabi cenaze namazı kılındı. Namaza katılan halk ile polis arasında çatışmalar çıktı. Polis yer yer göstericilerin üzerine ateş açarken, protestolarda çok sayıda araç yakıldı.

Olaylarda dört kişi hayatını kaybetti.

1/ 21
Bangladeşte Molla isyanı

Molla'nın dün akşam idam edilmesinin ardından ülke genelinde Cemaat-i İslami taraftarlarının tepkileri devam ediyor. Başkent Dakka başta olmak üzere ülkenin pek çok kentinde cuma namazının ardından gıyabi cenaze namazları kılındı. Namaz öncesinde ve sonrasında birçok noktada polisle göstericiler arasında çatışmalar çıktı.

2/ 21
Bangladeşte Molla isyanı

Sıkı güvenlik tedbirlerinin uygulandığı Dakka'da polis protestoları önlemek için yoğun çaba harcamasına karşın, AGB Koloni, Arambag, Naya Paltan ve Fakirapul semtinde kitleler gösterilere katıldı.

3/ 21
Bangladeşte Molla isyanı

Fakirapul semtinde gıyabi cenaze namazı sonrasında Molla'nın idam edilmesini protesto eden grup ile polis arasında çatışma çıktı. Polisin grubun üzerine ateş açması sonucu göstericiler taş ve sopalarla karşılık verirken, olaylar büyüyerek diğer semtlere yayıldı. Protestolarda çok sayıda araç ateşe verildi.

4/ 21