Bu pazar seçim olsa: Kimin oyu arttı kimin oyu düştü

Gezici araştırma şirketi son araştırma sonuçlarını açıkladı.

Bu pazar seçim olsa: Kimin oyu arttı kimin oyu düştüGezici araştırma şirketi son araştırma sonuçlarını açıkladı. 7 Haziran seçim sonuçlarını aylar ve haftalar öncesinden tahmin eden Gezici Araştırma Merkezi Bşk. Murat Gezici seçim tekrar olsa durum nasıl değişiri açıkladı;
 

1/ 15
Bu pazar seçim olsa: Kimin oyu arttı kimin oyu düştüBugün seçim olsa sonuç değişmiyor. Halkın en önemli sorunları arasında, ilk ikide ekonomi olduğu görülüyor. Erken seçim olma ihtimalinin zor olduğu, AKP'nin ekonomide rahatlama yaşatmadan seçimi tekrarlatmasının mümkün olmadığı görülüyor. Terör konusuyla, MHP içerisindeki emanet oyları, AKP kendine çekebilir. Bahsedildiği gibi HDP içerisinde emanet oy yoktur, HDP Seçmeni uzun süre kalıcı görünüyor.
 

2/ 15
Bu pazar seçim olsa: Kimin oyu arttı kimin oyu düştü


Abdullah Gül Parti kursun mu sorusuna halkın % 58’i evet dediği görülüyor, oy verir misiniz sorusuna ise Halkın % 40’ı evet diyor, AKP Seçmenin % 68’i evet dediği bulgularda rastlanmıştır. Sandığa gitmeyen seçmenin de % 22’si Sn. Abdullah Gül için sandığa giderim diyor.
 

3/ 15
Bu pazar seçim olsa: Kimin oyu arttı kimin oyu düştü“HDP’nin barajı geçmesinin Türkiye demokrasisi için bir kazanç olduğunu düşünüyor musunuz?” sorusuna ilişkin dağılım incelendiğinde % 49.2’si kesinlikle düşünmediğini ifade ederken, % 30,7’si Türkiye demokrasisi için bir kazanç olduğunu ve % 20.1’i kararsız olduğunu ifade ediyor.
 

4/ 15