Diyarbakır'da Nevruz hareketliliği

Nevruz kutlaması için yurt içi ve dışından çok sayıda kişinin geldiği Diyarbakır'da otelerin hepsi doldu. Gelenler için 1.500 ev hazırlandı.http://www.haber3.com/diyarbakirda-nevruz-hareketliligi-3270085h.htm#ixzz3UwFjmSvM

Diyarbakır'da Nevruz hareketliliği

Nevruz kutlaması için yurt içi ve dışından çok sayıda kişinin geldiği Diyarbakır'da hareketlilik yaşanıyor. Nevruz Tertip Komitesi, yoğunluk dolayısıyla otellerde yer kalmaması nedeniyle gelenlerin konaklaması için bin 500 ev hazırladı.

1/ 12
Diyarbakır'da Nevruz hareketliliği

Bağlar ilçesindeki Newroz Parkı'nda yarın düzenlenecek nevruz etkinliği için hazırlıklar sürüyor. Park içerisindeki alanda belediye ekiplerince temizleme ve boyama çalışmaları devam ederken, ses sistemi yerleştiriliyor. Seyyar baz istasyonları ile tuvaletlerin yerleştirildiği alanda kalabalık nedeniyle 2 dev ekran kuruldu. 500 litre mazotun kullanılacağı nevruz ateşi için alana 15 ton odun getirildi.

2/ 12
Diyarbakır'da Nevruz hareketliliği

Diyarbakır'a gelen yerli ve yabancı basın mensupları, nevruz kutlamalarına ilişkin yayın yapmaya başlarken, alana canlı yayın araçları yerleştirildi. Etkinliği izlemek için 700'ü aşkın basın mensubu akreditasyon yaptı.

3/ 12
Diyarbakır'da Nevruz hareketliliği

ANONSLA DAVET YAPILIYOR

Kent merkezinde bazı yerlere üzerinde Türkçe ve Kürtçe "Newroz kutlu olsun" yazılı flama ve balonlar asıldı, araçlardan kutlamalara katılım için anonslar yapıldı.

Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı'nca, nevruz etkinliğinin yapılacağı alana ulaşımın rahat sağlanması amacıyla 25 yerden 97 otobüsle vatandaşlar ücretsiz taşınacak.

4/ 12