Gurbetçilerin çilesi başladı

Gurbetçilerin çilesi başladı

Türkiye'de izinlerini geçirdikten sonra çalıştıkları Avrupa ülkelerine dönüş için Kapıkule'ye gelen Türk işçileri 3 kilometre kuyruk oluşturdu.

1/ 10
Gurbetçilerin çilesi başladı

Avrupa’nın çeşitli ülkelerinde çalışan Türk işçileri yaz tatillerini memleketlerinde geçirdikten sonra dönüşe geçti. Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde yaz tatillerini geçiren işçiler, hafta başında işbaşı yapacak olmaları nedeniyle aynı anda dönüşleri nedeniyle gümrük kapılarında yoğunluk arttı.

2/ 10
Gurbetçilerin çilesi başladı

Almanya’da otomotiv firmasında işçi olarak çalışan ve yaklaşık 6 saattir kuyrukta çıkış yapmak için beklediğini söyleyen işçilerden Fatih Şener, “Bizim çilemiz hiç bitmez. Kimsenin bizimle ilgilendiği yok. Benim Pazartesi günü iş başı yapmam gerekiyor. Yaklaşık 6 saattir kuyruktayım. Daha ne kadar bekleyeceğiz bilmiyorum.

3/ 10
Gurbetçilerin çilesi başladı

Bu kuyruğa bir çözüm bulunsun, rezillik bitsin” dedi. Almanya’daki çalıştığı iş yerinde Pazartesi iş başı yapacak olan diğer işçi Ersan Ercan ise, "Bu rezilliği görüyorsun. Neden bekliyoruz bilmiyoruz. Yaşadıklarımız çileden öte" ifadelerini kullandı.

4/ 10