Hollywoodu baştan yaratıyorlar

Hollywood'un ünlü Sunset Bulvarı'nda hummalı çalışma var.

Hollywoodu baştan yaratıyorlar

Bu işte bir terslik var... Türkiye'de gelenektir, yılda en az iki kez kaldırım ihalesi açılır. Hatta dedikodular çıkar; "Başkan tanıdıklarına peşkeş çekti" denilir. Dedikodu, söylenti arasında memleketimizin en küçük belediyesinden en büyük belediyesine kadar sık sık yeniden asfaltlama, renginden ötürü kaldırımlama çalışmaları yapılır.

1/ 28
Hollywoodu baştan yaratıyorlar

Bu durum dünyanın en zengin, en gelişmiş ülkesi ABD'de çok farklı. Üstelik şimdi vereceğimiz örnek ABD'nin gözbebeği olan bir kentten, Hollywood’dan. Hollywood'un ünlü Sunset Bulvarı'nda hummalı çalışma var. Hollywoodlular çok rahatsız. Kaldırımlar sökülüyor, asfalt kazılıyor. Şimdi sıkı durun. Bu kentte en son asfalt ve kaldırım yapıldığında takvimler 1930'lu yılları gösteriyordu.

2/ 28
Hollywoodu baştan yaratıyorlar

Hollywood'un ünlü Sunset Bulvarı’na tam 75 yıl sonra kazma vuruluyor. ABD federal bütçesinden ayrılan 7 milyon dolarlık fon dahilinde yapılacak “makyaj”la, bölgeye yeni bir çehre kazandırılması amaçlanıyor.

3/ 28
Hollywoodu baştan yaratıyorlar

ABD Toparlanma ve Yeniden Yatırım Yasası kapsamında gerçekleştirilen “Sunset Bulvarı'nı Güzelleştirme Projesi” isimli çalışma, eskiyen yolların asfaltlanması, kırık dökük haldeki kaldırımların tadilatı, ağaçlandırma, yaya geçitlerinin ve trafik ışıklarının geliştirilmesi ve refüjlerin düzenlenmesini içeriyor.

4/ 28