İflas erteleme bir yıl daha ertelendi !

İflas erteleme bir yıl daha ertelendi !

'Av Mevsimi', 'A.R.O.G.', 'Kabadayı', 'Yahşi Batı' gibi önemli filmlerde ismini gördüğümüz Fida Film ve Tiglon İletişim, 2014'te ilk iflas şokuyla karşılaşmıştı. Her iki şirket için iflas erteleme bir yıl uzatıldı.

Fida Film Yapım Dağıtım ve Reklamcılık Anonim Şirketi, Tiglon İletişim Sistemleri Elektronik Sanayi Ticaret Anonim Şirketi'nin talep ettiği iflas ertelemede karar verildi.

1/ 6
İflas erteleme bir yıl daha ertelendi !

Habertürk'te yer alan habere göre; İstanbul 3. Asliye Ticaret Mahkemesi, İstanbul Ticaret Sicil Müdürlüğü'nün 269754 sicil numarasında kayıtlı Fida Film ve İstanbul Ticaret Sicil Müdürlüğü'nün 428864 sicil numarasında kayıtlı Tiglon İletişim'in iflasları 1 yıl süre ile ertelenmesine karar verdi. 

2014 YILINDA İFLAS ŞOKU GELMİŞTİ

Türkiye sinema endüstrisinin en köklü şirketlerinden biri olan Fida Film ve bağlı şirketi Tiglon İletişim için 2014 yılında iflas erteleme talebinde bulunulmuştu.

2/ 6
İflas erteleme bir yıl daha ertelendi !

REKOR İZLEYİCİ KİTLESİ OLAN FİLMLER 

Fida Film'in üstlendiği filmler arasında rekor izleyiciye ulaşmış olan 'A.R.O.G.', 'Nefes', 'Yahşi Batı', 'Kabadayı', 'Çanakkale 1915' ve 'Av Mevsimi' gibi önemli filmler yer alıyordu. Öte yandan Tiglon İletişim ise 'Recep İvedik' gibi birçok önemli filmin dağıtımcılığını yapıyordu.

3/ 6
İflas erteleme bir yıl daha ertelendi !

1965 YILINDA KURULDU

Yapımcılık, film ithalatı, sinema reklamcılığı ve film dağıtımında faaliyet gösteren Fida Film ve Tiglon İletişim'i 2011 yılında bünyesine katmıştı. İflas ertelemesi 1 yıl daha uzatılan Fida Film ilk olarak, 1965 yılında kurulmuştu. 1992 yılından beri sinema izleyicilerinin tüketim alışkanlıkları ve profilinin saptanmasına yönelik araştırmalar yapan şirket, 60 üyeli SAWA-Screen Advertising World Association'a da üyeydi.

4/ 6