ODTÜde mezuniyet coşkusu !

ODTÜde mezuniyet coşkusu !

ODTÜ 2010-2011 mezunlarını verdi. Öğrencilerin eğitim gördüğü bölümleriyle ilgili esprili sözlerin yazılı olduğu pankartlarla toplu yürüyüşü renkli görüntülere sahne oldu.

1/ 15
ODTÜde mezuniyet coşkusu !

ODTÜ Stadyumu'ndaki tören, öğrencilerin toplu yürüyüşünün ardından saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.

2/ 15
ODTÜde mezuniyet coşkusu !

Öğrencilerin bölümler halindeki yürüyüşü oldukça renkli görüntülere sahne oldu. Yürüyüş sırasında öğrenciler, kendi bölümlerine ilişkin esprili sözlerin yazılı olduğu pankartlar taşıdı, havaya balonlar uçurdu. Neşeli Şov Bandosu'nun melodileri eşliğinde yürüyüşlerini tamamlayan öğrenciler daha sonra tören alanında kendileri için ayrılan bölüme geçti. Aileler de çocuklarının mezuniyet sevincini fotoğraf karelerine yansıttı.

3/ 15
ODTÜde mezuniyet coşkusu !

Öğrencilerin yürüyüşünün ardından ODTÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Acar, açılış konuşmasını yaptı. Bu yıl üniversitenin 55. kuruluş yıl dönümünü kutladıklarını belirten Rektör Acar, ODTÜ'nün lisans eğitiminde örnek alınan kalite düzeyine ek olarak, Türkiye'de araştırmacı ve öğretim üyesi yetiştiren öncü üniversite haline geldiğini söyledi.

4/ 15