Putin Erdoğan'ı böyle karşıladı

Erdoğan-Putin görüşmesi planlanandan 1 saat 6 dakika gecikmeli gerçekleşti.

Putin Erdoğan'ı böyle karşıladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la görüşen Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, "Biz her türlü darbe kalkışmasına, anayasaya aykırı olan bu tarz girişimlere karşıyız ve karşısında olacağız" dedi.

1/ 10
Putin Erdoğan'ı böyle karşıladı

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Cumhurbaşkanı Erdoğan'la görüşmesi öncesinde açıklamalarda bulundu.

2/ 10
Putin Erdoğan'ı böyle karşıladı

Putin, "Son yıllarda bizim ilişkilerimiz zaten hem seviyesi hem de içeriği açısından benzersiz bir nitelik taşıyordu. Fakat geçen sene Kasım ayında Rus askerlerinin öldürülmesinden sonra ilişkiler son derece düşük seviyeye geriledi. Şu anda Türkiye'nin iç siyasi durumu son derece zorlu ve Türkiye'nin bu zorlu günlerinde buraya gelme fırsatını ve zamanını bulmanız zaten hepimizin, her iki tarafın da, ikili ilişkilerin normalleşmesi için niyeti olduğunun bir ifadesidir. Bu gelişme de her iki ülkenin halkının hayrına olacaktır" dedi.

3/ 10
Putin Erdoğan'ı böyle karşıladı

Darbe girişiminin yol açtığı krizden sonra Erdoğan'ı arayan ilk liderlerden biri olduğunu ifade eden Putin, "Bizim buradaki ilkesel tutumumuzu dile getirmek istiyorum. Biz her türlü darbe kalkışmasına, anayasaya aykırı olan bu tarz girişimlere karşıyız ve karşısında olacağız. Aynı zamanda siz ülkenin başındayken Türk halkının bu sorunların üstesinden geleceğine inanıyorum" dedi.

 

4/ 10