Taksim'de kaza, avukattan ilk yardım

Taksim’de yolun karşısına geçmeye çalıştığı sırada bir aracın çarpması sonucu yaralanan üniversite öğrencisi Gizem Çakır’ın yardımına, cadde üzerinde iş yeri bulunan kadın avukat koştu.

Taksim'de kaza, avukattan ilk yardım

İlk yardım sertifikası olduğunu söyleyen avukat, yaralıya kimsenin dokunmasına izin vermedi ve yaralının bilincinin kapanmaması için çaba harcadı. Gizem Çakır, daha sonra ambulansla hastaneye kaldırıldı.

1/ 8
Taksim'de kaza, avukattan ilk yardım

Kaza, saat 13.30 sıralarında Mete Caddesi’nde meydana geldi. İddialara göre, Gezi Parkı’ndan çıkıp Atatürk Kültür Merkezi yönüne gitmeye çalışan üniversite öğrencisi Gizem Çakır’a, Taksim yönüne giden Bayram Şahin’in kullandığı minibüs çarptı. Kaza sonrası yola savrulan Gizem Çakır’ın burun ve ağız bölgesinde kanama oldu. Bu sırada cadde üzerinde iş yeri bulunan bir avukat, Gizem Çakır’a yardıma koştu.

2/ 8
Taksim'de kaza, avukattan ilk yardım

Olay yerinde bulunanlardan ambulans çağırmalarını isteyen avukat, ilk yardım sertifikası olduğunu belirterek yaralının elini tuttu. Gizem Çakır’a durumuyla ilgili bilgi veren ve kesinlikle uyumaması gerektiğini söyleyen avukat, zaman zaman da çevredekilerden yaralının başından uzaklaşmalarını istedi. Olay yerinde bulunanlardan ambulans çağırmalarını isteyen avukat, ilk yardım sertifikası olduğunu belirterek yaralının elini tuttu. Gizem Çakır’a durumuyla ilgili bilgi veren ve kesinlikle uyumaması gerektiğini söyleyen avukat, zaman zaman da çevredekilerden yaralının başından uzaklaşmalarını istedi.

3/ 8
Taksim'de kaza, avukattan ilk yardım

Taksim’e bir dakikalık mesafede olmasına rağmen olay yerine ambulansın gelmesi gecikince, Gizem Çakır’dan izin alarak telefonuyla olayı bir arkadaşına bildiren avukat, daha sonra çalan telefona da baktı. Genç kıza ailesinin aradığını ve durumu hakkında bilgi vereceğini söyleyen avukat, konuştuğu kişiye, "Kızınıza bir araç çarptı ancak durumu iyi. Sadece burnu kanıyor. Birazdan hastaneye kaldırılacak. Ayrıca olay yerine Ayşegül isminde bir arkadaşı geliyor" diye bilgi verdi.

4/ 8