Taksimde 2 farklı iftar

Taksim'de 2 farklı iftar

Taksimde 2 farklı iftar

Taksim, Ramazan ayının ilk gününde 2 farklı iftara sahne oldu. Bazı vatandaşlar Taksim Meydanı'nda Beyoğlu Belediyesi'nin kurduğu sofralarda iftarlarını açarken, bir diğer organizasyonda ise Galatasaray Lisesi önünden Taksim Meydanı'na kadar yer sofrası kuruldu.

1/ 21
Taksimde 2 farklı iftar

Beyoğlu Belediyesi Taksim Meydanı'nda iftar düzenledi. İftar sırasında Gezi Parkı'nın merdivenlerinde bekleyen kalabalık ise alkışlarla protesto eylemi gerçekleştirdi. Grup içinden bazı kişilerin ise 'Taksim herkesin onlar orada özgür haklarını kullanıyorlar" diyerek eylemden vazgeçirmeye çalıştığı görüldü. Bir süre daha devam eden alkışlı protestonun ardından kalabalık İstiklal Caddesi'nde gerçekleştirilen iftara gitti.

2/ 21
Taksimde 2 farklı iftar

Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan ise, “Taksim Meydanı'ndaki bu iftarımızda 20 yıldır devam eden bir iftar. Ancak bu sene biraz daha popüler bir gündemle yaşanılan sıkıntıların ardından bu rahmet ve kardeşlik ayında herkesin bu vesile ile sofrada buluşmaya ihtiyacı olduğunu hissediyoruz. Dolayısıyla iftar sofrasını tam orta noktada bu sene kurmuş olduk. 1000-1500 kişiye burada hizmet vermiş olacağız. Tam iftar vaktinde buraya geliyoruz. Masalarımızı kuruyoruz. İftardan sonra da hızlı bir şekilde ayrılacağız ve 30 gün boyunca'da devam edeceğiz" diye konuştu.

3/ 21
Taksimde 2 farklı iftar

İftar yemeği bittikten sonra İstiklal Caddesi'ndeki iftardan gelen vatandaşlar ile belediyenin organizasyonuna katılan vatandaşlar arasında son günlerde yaşanan olaylarla ilgili tartışmalar ve sohbetler yaşandığı gözlendi.

4/ 21