Tesettür otelinde Ramazan tatili

Vatan Gazetesi'nden Mutlu Tönbekici, tesettür otellerinde 5 yıldızlı Ramazan keyfini yazdı.

Tesettür otelinde Ramazan tatili

Vatan Gazetesi'nden Mutlu Tönbekici, tesettür otellerinde 5 yıldızlı Ramazan keyfini yazdı. Haberi Yeni Şafak’tan okuduğumda itiraf edeyim çok şaşırdım. Ramazan’da bırak oruç tutanlar, oruçlu uzaktan yakından alakası olmayanlar bile tatile çıkmazdı eskiden. Meğer tesettür otellerinde son yıllarda Ramazan özel kampanyaları başlatılmış ve insanlarımız da alışkanlıklarını değiştirip Ramazan’larını 5 yıldızlı tatil köylerinde geçirmeye başlamış. Hem de öyle böyle değil.

1/ 14
Tesettür otelinde Ramazan tatili

Maksat alay etmek veya açık yakalamak değil

Antalya Kumluca’da yer alan “Şah İnn Paradise” Otel bu otellerin hem en lüksü hem de Ramazan özel kampanyasında galiba en başarılısı. Geçtiğimiz hafta beni kırmayarak davetimi kabul eden yazar şair ve TV ve radyo programcısı Esra Elönü ile oradaydık. Otelin yüzde 96’sı doluydu. Demek ki devir hakikaten değişmiş. Baştan söyleyeyim: Tesettür oteli fikrine karşı olan veya korku ve kaygıyla yaklaşanlardan değilim. Aksine böyle bir ihtiyaç varsa (ki var, sevin veya sevmeyin, memleketin yüzde 70’i kapalı ve bu yeni bir şey değil) ona göre bir pazarın olması kadar normal bir şey yok.

2/ 14
Tesettür otelinde Ramazan tatili

Maksadım ne alay etmek ne de bir açık yakalamak. Övmek veya propagandasını yapmak da değil. Ayşe Arman gibi tesettürlü olmanın nasıl bir his olduğunu da ortaya çıkartmak değil. (Üç gün baş bağlamakla anlaşılacak bir şey olduğunu düşünmüyorum. Bu arada şunu da söyleyeyim: Ailemde kapalı insanlar da var. Başta onları incitmek istemem.)

3/ 14
Tesettür otelinde Ramazan tatili

Maksat Türkiye nasıl yaşıyor onu görmek ve göstermek. Geçen hafta halk plajındaydım, bu hafta hali vakti yerinde “beyaz” Müslümanların arasında. Haber teklifimi kabul eden ve bana her konuda yardım eden başta Şah İnn Paradise Tatil Köyü Genel Müdürü Yusuf Yücel’e ve Misafir İlişkileri Müdür Yardımcısı Mehtap Aydoğan’a ve fotoğraflarımı çeken otel fotoğraf sorumlusu Türker Yaran’a teşekkür ederim.

4/ 14