Yurttan kar manzaraları

Artan yağış sonucunda kar kalınlığı artarken yurta da bu manzarlar oluştu...

Yurttan kar manzaraları

Meteoroloji Erzurum Bölge Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, bölgede etkili olan kar yağışının ardından, kar kalınlığı Ağrı'da 15, Erzurum'da 14, Ardahan'da 12 ve Kars'ta 4 santimetreye ulaştı.

Kar yağışının ulaşımı olumsuz yönde etkilediği bölgede, karla mücadele çalışmalarına başlandığı belirtildi.

1/ 21
Yurttan kar manzaraları

Şehirler arası yolların kar temizliği çalışması yapılarak ulaşıma açık tutulduğunu belirten yetkililer, Erzurum'da tipi nedeniyle ulaşıma kapanan birkaç köy yolu bulunduğunu, bu yolların da ulaşıma açılması için çalışma başlatıldığını bildirdiler.

2/ 21
Yurttan kar manzaraları

Bu arada, bölgede kar yağışının ardından hava sıcaklıklarında da ani düşüş yaşandığını ifade eden yetkililer, yollarda buzlanmaya karşı sürücülere uyarılarda bulundular.

Bölgede, gece en düşük hava sıcaklığı, sıfırın altında olmak üzere 23 dereceyle Erzurum'da yaşanırken, diğer bölge illerinden Erzincan'da eksi 5, Kars'ta eksi 6, Ağrı'da eksi 15, Ardahan'da eksi 8 ve Iğdır'da ise 0 derece olarak ölçüldü.

3/ 21
Yurttan kar manzaraları

Günün beklenen en yüksek hava sıcaklığının ise yine sıfırın altında olmak üzere Erzurum'da 6, Erzincan'da 2, Kars ve Ağrı'da 5, Ardahan'da 6 ve Iğdır'da 0 derece olması bekleniyor.

4/ 21