Ölmeden önce görmeniz gereken 25 şehir

Ölmeden önce görmeniz gereken 25 şehir

Ölmeden önce görmeniz gereken 25 şehir

TripAdvisor`da ki uzman seyahatçiler bir araya gelerek en çok oy alan 25 şehri belirlediler. İşte mutlaka görmeniz gereken o şehirler.

1/ 26
Ölmeden önce görmeniz gereken 25 şehir

25. San Francisco, ABDUpper Haight`in hippi kızlarından Mission`un hippster`larına San Francisco`daki her mahallenin kendi kişiliği vardır. Marina bölgesi, moda olan küçük barlarıyla ve kartpostallardakine benzeyen Golden Gate Köprüsü manzaralarıyla ünlüdür, Noe Valley ise hoş ve sakin ve butiklerle doludur. Pier 39`da deniz aslanlarına merhaba deyin, Ferry Building`de yerel peynirlerden ve şarküteri ürünlerinden tadın. Dolores Park`ta bir yoga seansına katılın veya Ocean Beach`ten Hollanda Yel Değirmeni`ni hayranlıkla izleyin

2/ 26
Ölmeden önce görmeniz gereken 25 şehir

24. Chiang Mai, TaylandChiang Mai`deki tüm tatilinizi ünlü Gece Pazarı`nı keşfederek geçirebilirsiniz. Neşeli şekilde pazarlık yapmaktan yorulduysanız, keşfedecek daha başka şeyler de vardır. Ulusal Müze ve Botanik Bahçesi yerel kültürü hissetmek ve Tayland orkidelerinin muhteşem kokusunu duymak için mükemmel yerlerdir. Şehrin merkezinde, antik duvarların kalıntıları içinde 30`dan fazla tapınak vardır. Vücudu çevik olan gezginler, tepede süslü bir Budist tapınağı olan Wat Phrathat Doi Suthep`e 300 basamaklı merdivenden çıkabilirler.

3/ 26
Ölmeden önce görmeniz gereken 25 şehir

23. Lizbon, PortekizLizbon`un müzelerinde bu Portekiz başkentinin zengin tarihi ve kültürü yatmaktadır. Denizcilik Müzesi denizcilikle ilgili her şeye bayılan çocuklar için (ve büyükler için de!) mükemmel bir yerdir; Casa-Museu Dr. Anastácio Gonçalves ise pırıltılı sanat çalışmalarıyla dolu saklı bir mücevherdir. Şehrin etkileyici taş mimarisini gerçekten takdir edebilmek için rehberli bir yürüme turuna katılabilir veya kendiniz dolaşabilirsiniz; ancak Padrao dos Descobrimentos`u, Mosteiro dos Jeronimos`u ve UNESCO Dünya Mirası listesindeki Torre de Belem`i mutlaka ziyaret etmelisiniz.

4/ 26