Beş ünlü anne çocuklarıyla poz verdi

Beş ünlü anne “hayatlarının en önemli varlığı” olan çocuklarıyla InStyle Kids için poz verdi.

Beş ünlü anne çocuklarıyla poz verdi

BENİM TATLI MELEĞİM

Beş ünlü anne “hayatlarının en önemli varlığı” olan çocuklarıyla InStyle Kids için poz verdi; Çocuklarının hobilerini, spor aktivitelerini, oynadıkları oyunları, giyim stillerini, birlikte neler yaptıklarını ve nasıl birer anne olduklarını anlattı.
Fotoğraflar: Ceren SEMERCİ.
Yazı: Güldeniz AYRAL

1/ 7
Beş ünlü anne çocuklarıyla poz verdi

EBRU ŞALLI- BEREN TAN

Ebru Şallı Tan, ikinci çocuğuna 8 aylık hamile. İlki gibi o da erkek olacak. 6 yaşındaki Beren’i “Bero” diye çağırıyor. Bero, 2 yaşından beri tenis oynuyor. Şallı, “Birlikte pilates de yapıyoruz. Ona çocuk pilatesi yaptırıyorum” diyor. Sinemadan çok tiyatroyu seven Beren’e bir şey öğretmek istediklerinde, anne-baba olarak drama ve oyun yolunu kullanıyorlarmış. “Beren yakalı şeyler giymeyi seviyor. Bisiklet yakalı bir tişörtü şık bulmuyor mesela. Giderek uzmanlaştığı tenis kıyafetlerini de artık kendisi seçiyor zaten” diyor annesi. Ebru Hanım, gece ritüellerinin şaşmadığını söylüyor: “Bero’nun her gece yatarken babasıyla bir ritüeli var. Yatma saatinda babası da 15-20 dakika onun yatağına girer. Konuşurlar, dua ederler. Harun evde yoksa da bunu telefonla yaparız.”

2/ 7
Beş ünlü anne çocuklarıyla poz verdi

İCLAL AYDIN-LAL BAŞBUĞ

İclal Aydın ve kızı Lal (8), birlikte sinemaya, yemeğe ve kuaföre gidiyor. Bu arada Lal, saçına en çok maşa yaptırmayı sevdiğini söylüyor. Aydın, “Ben yazımı yazarken Lal de dergi hazırlar ve bu genellikle çocuk moda dergisi olur” derken sözü Lal alıyor ve dergisini anlatıyor: “Zaten büyüyünce moda editörü ya da tasarımcı olacağım.” Lal, yaz mevsiminde pantolon giymeyi sevmediğini, tercihinin şortlar ve mini etekler olduğunu söylüyor. “Eskiden bebeklerimle oynuyordum ama şimdi elbise dikiyorum” diyor. Piyano dersi alan Lal, düzenli spor da yapıyor. Ayrıca okulunda basketbol oynuyor ve yüzüyor. İclal Aydın kızını büyütürken “Bir çocuğa bırakabileceğin en iyi şey bence iyi bir kütüphane ve yetenekleri doğrultusunda, arzu ettiği işleri yapabileceği, kendini ifade edebileceği özgür alanlar yaratmak” düşüncesinden hareket ediyor. Kızının kamera önüne meraklı olduğunu belirten Aydın, “Ama bir anne olarak yapacağım en iyi şey onu bir erişkin oluncaya kadar uzakta tutmak. Kendime Goldie Hawn’u örnek alıyorum. Hawn, kızı Kate’i şov dünyasından uzak tutmuş. Kate büyüyüp sınavlara girip çaba göstererek Kate Hudson olmuş” diyor.

3/ 7
Beş ünlü anne çocuklarıyla poz verdi

İNCİ TÜRKAY-ALİ EROĞLU

Tiyatro ve dizi oyuncusu İnci Türkay, 5 yaşındaki oğlu Ali ile çok iyi ve kaliteli vakit geçirdiğini söylüyor: “Oyun oynuyoruz, yap-boz yapıyoruz, tiyatroya gidiyoruz, yürüyüşe çıkıyor veya tenis oynuyoruz. Birlikte yemek kurslarına da gidiyor, evde kurabiye pişiriyoruz. Ali’ye aktivite veya spor konusunda baskı yapmıyorum ama. Bir şeyi yapmak istemezse hiç üstüne gitmiyorum. Mesela at bindi ama istemedi, bıraktı.” Ali de annesi gibi tiyatrodan büyük zevk alıyormuş. O yüzden evde birlikte tiyatro oyunları hazırlıyorlar. Ali en çok Örümcek Adam ve Ormancı kostümlerini seviyor. Anne-oğul oyunlarını oynarken, önceleri ezber yapıyorlarmış ama artık doğaçlamaya dönmüşler. Ali günlük hayatında spor giyinmeyi seviyor. Renk uyumu konusunda da gayet seçici annesine göre. Artık tişörtlerini alırken tercih yapıyor ve tişört-ayakkabı uyumuna bakıp “Bu bununla olmaz” bile diyormuş annesine. İnci Türkay, köpekleri Siyah’ın sorumluluğunu Ali’ye bırakmış. Adı gibi kapkara bir Labrador olan Siyah’ın yemeğini ve suyunu vermek, bakımını yapmak Ali’nin görevleri arasında.

4/ 7