Bülent İnal hakim karşısına çıktı

Mehmet Bülent İnal, kaçak elektrik kullandığı iddiasıyla hakim karşısına çıktı.

Bülent İnal hakim karşısına çıktı

"Tatar Ramazan", "Ihlamurlar Altında" ve "Bir Çocuk Sevdim" gibi pek çok dizinin başrol oyuncusu Mehmet Bülent İnal, kaçak elektrik kullandığı iddiasıyla hakim karşısına çıktı. 3 yıla kadar hapsi istenen Oyuncu İnal savunmasında, Türkiye'de tanınan bir sanatçı olduğunu, sosyal ve ekonomik durumu itibariyle böyle şeylere tenezzül etmeyeceğini söyledi.

1/ 8
Bülent İnal hakim karşısına çıktı

İstanbul Adalet Sarayı'nda bulunan İstanbul 15. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya tutuksuz sanık Mehmet Bülent İnal ve avukatı katıldı.

2/ 8
Bülent İnal hakim karşısına çıktı

Mehmet Bülent İnal savunmasında suçlamayı reddederek, "2011 yılı Nisan ayında taşınmaza kiracı olarak oturdum. Bu bina 20-30 yıllık bir binadır. Bu yerdeki evler müstakildir ve ayrıca elektrik sayaçları da evin dışındadır. Ben 2012 yılının Aralık ayı sonunda bu adresten taşındım. Ev eski olması sebebiyle sayaçlarında eski olmasına bağlı olarak sayaçlarda bozukluk meydana gelmiştir. Bu bozukluğun benimle herhangi bir ilgisi bulunmamaktadır. Bana bu hususu bildirdiklerinde ben saatin çalışmayan dönemi için ne ödenmesi gerekiyorsa ödeyeceğimi bildirdim. 17 Aralık 2012 tarihinde 392,70 TL'lik faturayı ödedim" dedi.

3/ 8
Bülent İnal hakim karşısına çıktı

"BÖYLE ŞEYLERE TENEZZÜL ETMEM" "Dizi ve film çalışmaları nedeniyle suç tarihi 7 Kasım'dan hemen önceleri 2012 yılının Ekim ayında Bursa'daydım" diyen İnal savunmasını şöyle tamamladı: "Ağustos ve Eylül aylarında ise tatildeydim. Evde de kimse yoktu. Bu nedenle olaya müdahil olamadım. Ben Türkiye'de tanınan bir sanatçıyım. Sosyal ve ekonomik durumum itibariyle böyle şeylere tenezzül etmem. İddianamede belirtilen miktar önemsiz miktarlardır" ifadelerini kullandı.

4/ 8