Helinden kelepçeli röportaj

Star Gazetesi’ndeki yazılarına ara veren Şamil Tayyar Helin Avşar'a kelepçeli röportaj verdi..

Helinden kelepçeli röportaj

Şamil Tayyar Helin Avşar'a kelepçeli röportaj verdi .

1/ 16
Helinden kelepçeli röportaj

Star Gazetesi’ndeki yazılarına ara veren Şamil Tayyar, Helin Avşar’ın sorularını yanıtladı. Tayyar, hakkında istenen 100 yıllık hapis ve 1 milyonluk para cezasına gönderme yaparak kelepçe ile poz verdi. İşte Tayyar’ın Helin Avşar kendisini kelepçeledikten sonra sorulara verdiği yanıtlar...

2/ 16
Helinden kelepçeli röportaj

Hakkınızda açılan kaç dava var?
Dava sayısını tam olarak bilmiyorum, ucunu kaçırdım. İstanbul ve Ankara’da devam eden davalarım var. Ortalama 40 civarında. 3 davadan toplam 50 ay hapis cezası aldım. Devam eden davalarda hakkımda istenen ceza miktarı 100 yılı buluyor, tazminat tutarı ise eski parayla 1 trilyonu geçti.

3/ 16
Helinden kelepçeli röportaj

Olanları nasıl yorumluyorsunuz?
Ergenekon’un canını yaktığım için benimle uğraşmaları bir yerde normal. Harmana girerseniz dirgen uçlarına hazırlıklı olmanız gerekir. Beni yıldırmak, korkutmak, bezdirmek, söylediklerimi itibarsızlaştırmak için her yolu deniyorlar, bunlardan biri de davalar. Burada üzücü olan, bir kısım yargının da Ergenekon’un dümen suyunda sörf yapmaya çalışması. Hakkımdaki her suç duyurusunun davaya dönüştürülmesinin, davalarda kasıtlı kararlar verilmesinin çok özel anlamı olduğunu düşünüyorum.

4/ 16