Herkesin bir Bodrumu var

Herkesin bir Bodrum’u var. Herkese göre de bir Bodrum var. Ben de gittim, kendi Bodrum’umu yaşadım.

Herkesin bir Bodrumu var

HERKESİN BİR BODRUM'U VAR


Herkesin bir Bodrum’u var. Herkese göre de bir Bodrum var. Ben de gittim, kendi Bodrum’umu yaşadım. İçinde her şey var bu Bodrum’un ama bir tek şey eksik. Gezdiğim, yediğim, içtiğim bu beyaz cennette, bir hafta boyunca bir tek ünlü görmedim. Çünkü ne ünlülerin, ne de onları takip eden paparazzilerin olduğu restoranlara, barlara, beach’lere gittim. Ben kendi Bodrum’umu yaşadım. Size de tavsiye ederim...

1/ 31
Herkesin bir Bodrumu varÖnce, “Bu yaz Bodrum nasıl?” sorusunun yanıtını aldım. Herkes bayramı bekliyordu. Ve bayram geldi çattı! Ne kadar yabancı turistler çoğunlukta gibi gözükse de Bodrum’u en çok yerli turist besliyor. Yüzde 90 civarı olan doluluk oranının bayramda yüzde 100’ü bulacağı söyleniyor. Birinci tavsiye: son dakikacıysanız rezervasyonsuz gitmeyin! Bakmayın tabelada yazan rakamlara, resmi kayıtlara... Bu bayram nüfusun 1 milyonu aşacağı söyleniyor.

2/ 31
Herkesin bir Bodrumu var

Şimdi hedef büyük Bazıları, “Turizm geçen yıllara göre düşüşte” dese de, rakamlara bakıldığında, 2012 yabancı turist istatistiklerine göre Bodrum’un son 4 yılda turist sayısında yüzde 40 artış gerçekleşmiş.

3/ 31
Herkesin bir Bodrumu var

Bodrum’a en çok İngiltere’den misafir gelmiş. Ardından ise Hollanda, Belçika ve Almanya’dan... Bodrum, Anadolu ve Avrupa halkının gözdesi olsa da şimdi gözünü dünya turizm merkezi olmaya dikmiş gözüküyor. İlk hedef turizmi 12 aya yaymak.

4/ 31