Cinsel uyumunuz yoksa ilişkiniz tehlikede !

Cinsel uyumunuz yoksa ilişkiniz tehlikede !

Sağlıklı cinsellik, mutlu beraberliklerin en önemli ayaklarından biri. Uzman Psikolog Mehmet Başkak’a göre de cinsel uyumsuzluk çiftlerin birbirinden uzaklaşmasına, aldatmaya, ayrılık ve boşanmalara neden olan en yaygın sebepler arasında. Başkak, “Partnerinizle birbirinize deli gibi aşık olabilirsiniz ama yatak odasında uyumlu değilseniz, ilişkiniz tehlikededir” diyor.

1/ 21
Cinsel uyumunuz yoksa ilişkiniz tehlikede !

Cinsel sağlık, kişinin beden ve ruh sağlığını olduğu kadar özel ve sosyal hayatını da önemli ölçüde etkileyen bir konu. Cinselliği tabu olarak gören toplumlarda yaşanan sapkınlıklara dikkat çeken Uzman Klinik Psikolog ve Hipnoz Uzmanı Mehmet Başkak, uyumlu birlikteliklerin, cinsel sağlık, sağlıklı cinselliğin de bireylerin özel ve sosyal iyilik halleri açısından önemli olduğunu söylüyor.

2/ 21
Cinsel uyumunuz yoksa ilişkiniz tehlikede !

CİNSELLİK TABU OLARAK GÖRÜLÜYOR, SAPKINLIKLAR ARTIYOR

Ülkemizde cinselliğin eğitimli bireyler arasında dahi tabu olduğunu belirten Başkak, “Sorun çok büyük dahi olsa genellikle ‘demek ki böyle oluyor’ dercesine cinsel uyumsuzluğu normal gören, çaresinin olmadığını düşünen çok sayıda insan var” ifadesini kullanıyor.

3/ 21
Cinsel uyumunuz yoksa ilişkiniz tehlikede !

CİNSEL UYUMUNUZ NE KADAR?

Bu nedenle cinselliğin tabu olarak görülmemesi ve cinsel sağlık sorunlarına mutlaka çözüm aranması gerektiğini aktaran Psikolog Başkak, “Cinsel uyum mutlu bir ilişkinin temelidir. Partnerinizle birbirinize deli gibi aşık olabilirsiniz ama yatak odasında uyumlu değilseniz, ilişkiniz tehlikededir” diyor.

Peki partnerinizle uyumlu olup olmadığınızı nasıl anlayacaksınız? İşte Uzman Klinik Psikolog Mehmet Başkak’a göre bunu anlamanın yolları:

4/ 21