Minik çocuğun dramı! Ellerini plastik şişeye bağlamak zorunda kaldılar

Manisa'da 7 yaşındaki minik çocuğun ailesi, çocukları 1,5 yaşındayken başlayan rahatsızlığı nedeniyle hayatını elleri pet şişelerin içine sokarak bağlamak zorunda kaldı.

Minik çocuğun dramı! Ellerini plastik şişeye bağlamak zorunda kaldılar
A+ A-

Manisa’da yaşayan Serdal M. (43) ve Asiye M.’in (27) 7 yaşındaki çocukları Y. M., 1,5 yaşındayken vücudunda morluklar oluşana kadar kendini tokatlıyordu. Y. bir süre sonra da ellerini ve kollarını sürekli ısırmaya başladı.

Maden ailesi bunun üzerine çocuklarını Manisa'da hastaneye götürdü ve orada bipolar mizaç bozukluğu ile obsesif kompulsif bozukluk teşhisi konuldu. Verilen ilaçların işe yaramadığını belirten aile, çareyi 3 ay önce İzmir’e gelmekte buldu.

Aile, Y.'nin sürekli olarak ellerini ısırması nedeniyle çareyi ellerine plastik şişe bağlamakta buldu. Yemek yiyemeyen, sürekli olarak kendine zarar veren 7 yaşındaki Y. M.'nin hu hali ise gören herkesin yüreklerini sızlattı.

Çocuğunun ellerini sürekli ısırdığını, kendilerine ise bir zarar vermediğini söyleyen baba Serdal M., “Sürekli ellerini, kollarını ısırıyor. Kendine zarar vermesin diye ellerini plastik şişeye sokup bağlıyoruz. Oğlumun hastalığı ne, tedavisi ne tam olarak bilmiyoruz. Yardım bekliyoruz” diye konuştu.

3 yaşındaki Umut ve görme engelli 6 aylık Miran adlarında iki çocuğu daha bulunan Serdal M., “Bizim maddi durumumuz yok. İzmir’de elektrik ve su olmayan yere taşındık.

Manisa’dan İzmir’e sık sık gelemezdik; çünkü Y. otobüste duramıyor. Bu yüzden İzmir’e taşındık.

Ben çocuğumun hastalığının ne olduğunu tam olarak bilmiyorum. Verilen ilaç çare olmadı. Lütfen oğlumu kurtarın.

Y. ellerini sürekli ısırıyor. Ellerini yaralıyor. Önce bezle bağladım ama olmadı. Sonra plastik şişenin içine sokup bağlamaya başladım” ifadelerini kullandı.