Şimdi de e-Devlet ile dolandırıyorlar

Şimdi de e-Devlet ile dolandırıyorlar
Güncelleme:

Vatandaşları tuzağa düşürmek çalışan dolandırıcılar cep telefonlarına gönderdikleri SMS'ler ile vatandaşları e-Devlet'e yönlendiriyormuş gibi tuzağa çekiyor.

Çeşitli yöntemler ile vatandaşları tuzağa düşürmeye çalışan dolandırıcılar, şimdi de cep telefonlara "e-devlet adınıza tanımlı 6280 TL kredi kartı aidat iadenizi almak için linke tıklayarak e-devletinize giriş yapın” şeklinde mesaj yolluyor. Vatandaşların bilgilerine ulaşarak hesaplarını boşalttığını söyleyen uzmanlar bu konuda çok sayıda şikayet aldığını belirterek vatandaşları bu mesajlara dikkat etmesi konusunda uyardı.

Dolandırıcıların gönderdiği e-devlet yazılı mesajdan dolayı vatandaşlar tarafından çok sayıda şikayet aldığını belirten Tüketici Hakları Derneği Bozüyük Şube Başkanı Hayrettin Sabırlı, bu gibi mesajlara karşı dikkat etmeleri konusunda vatandaşları uyardı.

Dolandırıcıların hiç boş durmadığını söyleyen Sabırlı; "Her an, her dakika değişik yöntemler bularak biz tüketicileri yanıltıp bizleri dolandırmanın yollarını ve yöntemlerini buluyorlar. Verdikleri linklere girmemizi sağlayarak bizlere ait olan bilgilerimize ulaşıyorlar ve hesaplarımızı boşaltıyorlar" dedi. (İHA)