İnternet Üzerinden İnsanları Dolandıran Kişi Dolandırıldığını İddia Etti

İnternet Üzerinden İnsanları Dolandıran Kişi Dolandırıldığını İddia Etti

İzmir’de polis tarafından bir internet kafeye düzenlenen operasyonda internet üzerinden ilan vererek insanların paralarını alıp dolandırdığı iddia edilen E.Ü. adlı kişi yakalandı.

- İzmir’de polis tarafından bir internet kafeye düzenlenen operasyonda internet üzerinden ilan vererek insanların paralarını alıp dolandırdığı iddia edilen E.Ü. adlı kişi yakalandı.

Olay şöyle gerçekleşti; Antalya’da aşçılık yapan 7 kişi kış sezonunda işlerinin olmamasından dolayı internet üzerinden aşçı ilanlarına baktı. Daha sonra internet sitesinde E.Ü. adlı kişinin bırakmış olduğu aşçı aranıyor ilanını gördüler. İlan üzerine E.Ü. ile telefonla irtibata geçen 7 kişi iş aradıklarını söyleyerek E.Ü.’ye iş başvurusunda bulundular. Kendisine iş başvurulması üzerine 7 kişiye Katar’da bir otelde 7 kişilik kontenjan olduğunu ancak diğer işlem ücretleri hariç pasaport işleminin 380 lira tuttuğunu söylediği iddia edildi. E.Ü.’nün iş bulma vaadine inanan 7 kişi zanlının banka heabına toplam 5 bin 380 lira para yatırdılar. Paranın yatırılmasından sonra E.Ü.’yü arayan kişiler zanlıya ulaşamayınca durumu Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı’na bildirerek şikayetçi oldular. Antalya’da polisyaptığı çalışma sonucu E.Ü.’nün İzmir’de bulunduğunu ve internete koyduğu ilandaki fax adresinin İzmir’in Konak İlçesi’nin Çankaya Semti’ndeki bir internet kafeye ait olduğunu tespit etti. deliller elde edilir edilmez Antalya ve İzmir polisinin ortaklaşa düzenlediği operasyonda polis, E.Ü.’nün gittiği internet kafeye önceden giderek zanlının gelmesini bekledi. E.Ü. internet kafeye giriş yapar yapmaz yakalanarak emniyetteki sorgusunun ardından adliyeye sevk edildi. Zanlı’nın yapılan sorgusunda kendisinin de dolandırıldığı ve aldığı paraları İstanbul’da bulunan M.D. adlı kişiye yolladığını söylediği öğrenildi. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.