Kulislerde bomba iddia: Kabine değişiyor, erken seçim geliyor
Facebook canlı yayınında intihar etti
TSK, İdlib'de ilerliyor ! Helikopterle uyarı broşürleri dağıtıldı

Karaman'daki Cinsel İstismar Soruşturması Genişletiliyor

Bazı öğrencilere cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla hakkında dava açılan ve öğretmenlikten atılan M.B'nin, eski komşusunun, "O zaman jandarma bu işi çözebilse bu duruma gelmezdi" sözlerinin basın organlarında yer alması üzerine cumhuriyet savcısı, sor

Karaman'daki Cinsel İstismar Soruşturması Genişletiliyor
A+ A-

KARAMAN (AA) - Karaman'da bazı öğrencilere cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla hakkında dava açılan ve öğretmenlikten atılan M.B'nin, eski iş yeri komşusu M.T'nin, "O zaman jandarma bu işi çözebilse bu duruma gelmezdi" şeklindeki sözlerinin basın yayın organlarında yer alması üzerine cumhuriyet savcısı, soruşturmanın genişletilmesine karar verdi.

Alınan bilgiye göre, haberin basın organlarında yer almasının ardından Cumhuriyet Savcısı Murat Ünlü, kolluk kuvvetlerinden M.B'nin eski komşusu M.T'nin ifadesinin alınmasını istedi.

4483 Sayılı yasa kapsamında, Ayrancı'da meydana geldiği ileri sürülen olayla ilgili, kamu çalışanlarından görevini ihmal edenler hakkında soruşturmanın genişletilmesine karar veren Cumhuriyet Savcısı Ünlü'nün, kolluk kuvvetleri tarafından hazırlanacak dosyanın kendisine ulaşmasından sonra soruşturmayı derinleştireceği ve konunun araştırılması için ilgili kurumlara resmi yazı yazacağı öğrenildi.

Karaman'da cinsel istismar iddiasıyla hakkında dava açılan M.B'nin eski komşusu M.T, konuya ilişkin açıklamasında, "O zaman jandarma bu işi çözebilse bu duruma gelmezdi. İçim yandı." demişti.

M.T, Ayrancı'da şahısla ilk karşılaştığında ilçede çocukları sürekli aracıyla gezdiren M.B'den şüphelendiğini, şahıstan satın aldığı bilgisayarda müstehcen yayınlar çıkması üzerine durumu İlçe Jandarma Komutanına sözlü olarak bildirdiğini belirtmişti.

Bunun üzerine komutanın durumu Karaman'da İl Jandarma Komutanlığına bildirdiğini, Karaman'dan gelen yetkililerin bilgisayarı incelediğini anlatan MT, sanığın bir süre izlendiğini fakat mağdur çocukların ailelerinin M.B'den şikayetçi olmaktan kaçındıklarını öne sürmüştü.

Şahsın daha sonra İstanbul'a gittiğini, bir süre sonra tekrar Karaman'a döndüğünü berber arkadaşının dükkanında öğrendiğini iddia eden M.T, "Berber bana, 'Maşallah M.B. hoca yine çocuklara ders vermeye başlamış, sakal falan koymuş' dedi. Ben o zaman kendi kendime 'eyvah, bu işlere yine başlamış' dedim. Dükkan kalabalık olduğu için bir şey diyemedim. Bir sosyal paylaşım sitesindeki kendi hesabımda 'O zaman jandarma bu işi çözebilse bu duruma gelmezdi. İçim yandı' diye de paylaştım. O zaman da çocuğun birinin babasını uyarmıştım. Çocuğuna sahip çık dedim. Kimseyi inandıramadım. Aslında inandılar ama herhalde duyulmasını istemediler." demişti.