AK Partili isimden olay olacak yerel seçim iddiası: ''Çekilecekler!''

AK Partili isimden olay olacak yerel seçim iddiası: ''Çekilecekler!''
Güncelleme:

AK Partili eski milletvekili ve yazar Resul Tosun katıldığı canlı yayında Yeniden Refah Partisi'nin seçimden önce adaylarını çekeceğini öne sürdü.

AK Parti ile yaptığı ittifak görüşmeleri anlaşmazlıkla sonuçlanan ve sonrasında İstanbul ile Ankara'da dahil olmak üzere tüm şehirlerde kendi adaylarını açıklayan Yeniden Refah Partisi için çarpıcı bir iddia ortaya atıldı. 

TV 100'de Gürkan Hacır'ın Taksim Meydanı isimli programda konuşan AK Parti eski milletvekili ve Star gazetesi yazarı Resul Tosun, "Tıpkı Muharrem Beyin (İnce) adaylıktan çekildiği gibi Yeniden Refah Partisi adayları seçimden önce İstanbul'da Murat Kurum lehine, Ankara'da Turgut Altınok lehine ya da İzmir’de Hamza Dağ lehine çekilirse sürpriz olmaz" dedi. 

Gürkan Hacır'ın "Bu bir tahmin mi bilgiye dayalı mı söylüyorsunuz?" sorusu üzerine Resul Tosun, "Evet bilgiye dayalı söylüyorum, isim de biliyorum" dedi. Bunun üzerine Gürkan Hacır, "O zaman seçimin kaderi değişir" ifadelerini kullandı. 

YRP'nin İstanbul adayından jet açıklama

İddiaların ardındanTV100 canlı yayınına bağlanan Yeniden Refah Partisi İstanbul adayı Mehmet Altınöz, "Ben bir yere geçerken arkadaşlarım aradı ve uyardılar dediler ki 'Resul Tosun Bey İstanbul, Ankara ve İzmir adaylarının çekileceğinden bahsediyorlar'. Bu ifade doğru değil. Çekilmiyoruz" ifadelerini kullandı.

 Erbakan ne demişti ?

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, gazeteci Murat Yetkin'le yaptığı röportajda, partisinin adaylarının geri çekilmesi olasılığının olup olmadığı yönündeki sorusu üzerine "Çekilmemiz söz konusu değil. Artık çekilirsek AK Parti’nin yedek lastiğine döneriz” demişti.