Zekai Aksakallı suskunluğunu bozdu

Zekai Aksakallı suskunluğunu bozdu
Güncelleme:

Özel Kuvvetler'den 2. Kolordu Komutanlığı görevine atanan Korgeneral Zekai Aksakallı, ''istifa'' söylentilerine noktayı koydu.

Özel Kuvvetler Komutanlığı görevinden alınarak 2. Kolurdu Komutanı olarak atanan 15 Temmuz Kahramanı Korgeneral Zekai Aksakallı'nın yeni görevi tartışmalara yol açmıştı. Aksakallı'nın bu gelişmenin ardından istifaya niyetlendiği ancak ikna edildiği iddiası ortaya atılmıştı.

Aksakallı istifa söylentilerinin ardından ilk kez Sözcü gazetesi Ankara Temsilcisi Saygı Öztürk’e konuştu.

Korgeneral Zekai Aksakallı, atamasına ilişkin şunları söyledi:

“Görev yerinin değişmesiyle kırgınlık, küslük diye bir şey olmaz. Askerin görev yerini beğenmesi, beğenmemesi diye de bir durum söz konusu olamaz. Nerede görev verilirse oraya gider, onurunla, şerefinle görevini yaparsın. Teğmen olarak göreve başladığımız günden beri bunun böyle olduğunu her asker bilir. Özel Kuvvetler Komutanlığı'nda da onurla, şerefle görevimi yaptığıma inanıyorum. Bundan sonraki görevimi de aynı şekilde yapmayı Allah nasip etsin. Bırakın istifayı, en küçük bir kırgınlığım yok.”

Öztürk, yazısında, “Komutanların görev yerinin değişmesinden sonra Zekai Aksakallı'nın da istifa ettiği söylentileri yayıldı. Ancak olayı araştırdığımda istifa değil ama bir kırgınlık olduğunu, nedeninin tuğgeneral rütbesindeki 2 ve 3 tugay komutanlarının da başka birliklere kaydırılması nedeniyle bir boşluk yaşanmaması için duyarlılıktan kaynaklandığını öğrendim” ifadelerini kullandı. 

Etiketler zekai aksakallı