50 yıl sonra resmen Türkiye'ye geliyor !

50 yıl sonra resmen Türkiye'ye geliyor !

Efsane marka Mustang, Türkiye'ye artık resmen ithal edilecek..

Üretildiği yıldan bu yana 6 kez yenilenen veAvrupa pazarına resmen hiç satılmayan Mustang, sonunda içlerinde Türkiye'nin de bulunduğu Avrupa pazarında resmen Fordtarafından satılacak. Modele Avrupa'da şimdiden, 45'i Türkiye'den olmak üzere 2 bin 600 adet ön sipariş geldi. Efsanenin Türkiye'de satışa sunulmasının yılın üçüncü çeyreğinden itibaren başlaması bekleniyor.

HT Gazete'nin haberine göre henüz Türkiye fiyatı belinlenmedi, ancak fiyatların 130 ilâ 150 bin dolararasında olması bekleniyor. Karakteristik tasarım detaylarının muhafaza edildiği 6'ncı jenerasyon Mustang, Fastback ve Convertible gövde seçenekleriyle yollara çıkacak. 2.3 litre EcoBoost motorla 317 beygir güç üreten araç, 5.0 litre Ti-VCT V8 ile de 421 beygir güce ulaşıyor. EcoBoost motor ile 0'dan 100 km/saat hıza 5.8 saniyede ulaşılırken, V8 motorda bu süre 4.8 saniyeye düşüyor.

Araçta 10 farklı renk seçeneği bulunsa da en fazla ilgi görmesi beklenen rengin, model ile özdeşleşmiş olan kırmızı olması bekleniyor.

'ASLINA YAKIN' İÇ MEKÂN

Aracın tutkunlarına rahatsızlık vermemek için tasarıma teknoloji desteği geleneksel dokuyu bozmadan yerleştirilmiş. Deri kaplı 3 kollu direksiyonun ardındaki büyük iki daire içinde hız ve devir göstergeleri yer alıyor. Mekanik el freni sürücüye yakın olacak şekilde yüksek orta konsolda bulunuyor.