Rıdvan Dilmen'den Cüneyt Çakır'a şok sözler

Rıdvan Dilmen'den Cüneyt Çakır'a şok sözler

Spor yorumcusu Rıdvan Dilmen, Fenerbahçe-Beşiktaş derbisini değerlendirdi. Maçın hakemi Cüneyt Çakır'a yüklenen Rıdvan Dilmen, Cüneyt Çakır öyle birkaç hata yaptı ki skor değişti. Klasik Süper lig performansı. Yönetmiyor, idare ediyor dedi.

Yorumcu Rıdvan Dilmen, NTV'de yayınlanan %100 Futbol programında Fenerbahçe - Beşiktaş derbisini değerlendirdi.

İşte Rıdvan Dilmen'in açıklamaları...

CÜNEYT ÇAKIR SKORU ETKİLEYECEK HATALAR YAPTI

"Güzel bir derbi, şahane bir stat, Fenerbahçe çok iyi top oynadı. Cüneyt Çakır idare etti, yönetmedi. Penaltıya Mete Kalkavan VAR'dan müdahale etti. İkinci golde faul yok, VAR'dan da uyarı gelmedi. Cüneyt Çakır öyle birkaç hata yaptı ki skor değişti. Korneri aut verdi, döndü gol oldu. Cüneyt Çakır'ın klasik Süper lig performansı. Yönetmiyor, idare ediyor. 0-0 olsa mesela korner verecekti, aut verdi. Tehlikeye yakın yerde, avantajlı olduğu yerden geriye götürdü Lens'in faul pozisyonunda.

ALTAY BÜYÜK KALECİ OLACAK

Altay topu eline aldı, yardımcının da bayrağını gördü, oynayın dedi, bu elini kaldırdı yardımcı hakeme, kendi kendine elini kaldırıp başlatmak istedi, Altay'ı tecrübesizliğinden oldu bu pozisyon. Altay büyük kaleci olacak, iyi kaleci olmaya aday. Büyük futbolcular topa vururlar aut atarlar, bir daha vurur kargalara, bir daha vurur tribüne... Altay hata yapıyor sakinliğini bozmuyor. Sakinliğini bozmadığı için aldı, Beşiktaş baskısından aldı Dirar'a verdi. Yayıncı kuruluş alsın 3. golü okullara versin savunmadan nasıl gol pozisyonu olur diye.

Abdullah Avcı, ilk yarı 2-0 bitse iki değişiklik yapacaktı Ljajic ve Umut’u alacaktı belki de. Isla'nın bence Beşiktaş'ın golünde hatası var, kambura yatmasa da Burak vuramayacaktı. Beşiktaş maça tekrar ortak oldu, heyecan tekrar geldi.

İKİNCİ GOLDEN ÖNCE FAUL YOK

Penaltıdan önce VAR uyardı. İkinci golden önceki pozisyona Fenerbahçe kimliğimi çıkararak baktım faul yok, VAR'dan da uyarı gelmedi. Penaltıyı göremedi, korneri vermedi döndü gol oldu. Penaltıyı kim verdi? VAR vermiş. Benim futbol anlayışıma göre Serdar Aziz'in pozisyonunda VAR'ın çağırması lazımdı. Atiba, Beşiktaş’ı yeniden hayata döndürdü. İki takımın güçlü olduğu yönler, orta saha oyuncuları. Atiba için gizli bir kahraman denir, gizli mizli değil, 10 senedir uçuyor adam. Beşiktaş, mecburen 4 forvete dönecekti ve Fenerbahçe daha çok boş alan bulacaktı. Caner de gereksiz bir kart gördü.

ERSUN YANAL KAYBETSEYDİ, 'İSTİFA ETTİM' DERDİ

Fenerbahçe bugün baştan sonra kadar maçı hak etti. Benim tahminim yanlış da olabilir ama Ersun Yanal'ın bu söylemi yönetime ve başkana karşı olan bir durumdur. Ersun Yanal kaybetseydi bir tek istifa ettim derdi. Soru işareti olan konuşması önceden kurgulamış. Bırakmasını asla istemem. Yeni bir hoca arayışına girmeye gerek yok.

ABDULLAH AVCI ÇOK DUYGUSAL

Serdar Aziz'i çok beğendim. 24 tane farklı karakterle oynuyorsuz 24 oyuncu bu ülkenin vatandaşı olsa idare edersiniz ama hepsi farklı kültürden geliyor. Umut iyiyken formayı Burak Yılmaz'a verdi. Beşiktaş'ın çok sıkıntılı kadrosu vardı. Şenol Güneş iyi idare etti. Abdullah Avcı çok duygusal bu konularda. Her kulüpte vardır mesela Belhanda takıntısı başladı. Beşiktaş'ta Lens ile Burak sezonu açıldı. Bu tartışmalar bireysel anlamda çok gidilmez.

ALİ KOÇ'UN O AÇIKLAMASI, ERSUN YANAL'I RAHATSIZ ETTİ

Geçen hafta Ali Koç'un bir açıklaması oldu. Ersun Yanal'ı rahatsız eden cümlesi vardı. Antrenmanın doğru olmadığını ve kas sakatlığı olduğunu ima etti. Bu Ersun Yanal'ı rahatsız etti, ben olsam ben de rahatsız olurum. Fenerbahçe öyle kulüp ki kazanırsın mutlu olursun kursağında kalır. Şampiyon olursun bir şey var derler. Hapise girersin. Ali Koç'un bu açıklamasından sonra Samandıra'da Ersun Yanal'ı karşılamaya gidenler olur. En açık şeffaf başkanın Ali Koç olduğunu düşünüyorum."