Ünlü anketçi Ankara, İstanbul ve İzmir'deki son durumu açıkladı

SONAR Araştırma'nın Başkanı Hakan Bayrakçı, Pazar günü yapılacak olan 31 Mart yerel seçimleri öncesinde Ankara, İstanbul ve İzmir Büyükşehir Belediyeleri için elindeki verilere göre hangi adayın önde gittiğini açıkladı.

Kamuoyu Hakan Bayrakçı'nın anketinin sonuçlarını merak ederken isim Enver Aysever'in canlı yayınına katıldı ve İstanbul'daki seçim anketindeki son durumu anlattı.

Gazeteci İsmail Saymaz, Sonar Araştırma'nın son anketinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun AK Parti'nin İBB Başkan Adayı Murat Kurum'un 5 puan önünde olduğunu yazmış, Hakan Bayrakçı ise sonuçları kendilerinin paylaşacağını duyurmuştu.

Daha önce CNN Türk'te katıldığı yayında Ekrem İmamoğlu'nun Murat Kurum'a göre önde olduğunu belirten SONAR Araştırma sahibi Hakan Bayrakçı, bu akşam ya da yarın son seçim anketinin sonucunu sosyal medya üzerinden paylaşacağını duyurdu. 

Bayrakçı, "Bana şu kızmış, bu alınmış bunlar benim ilgi alanım değil. Benim bütün odağım seçim sonuçlarını doğru bilmek. Bu da haliyle stres doğuruyor" diye konuştu.

Ankara'da Mansur Yavaş fark attı

Güvendiğim güvenmediğim hangi araştırmacıdan duysam hepsinde Ankara'da Mansur Yavaş önde. Ankara'da da Mansur Yavaş'ın anketlerde net olarak önde olduğunu görüyoruz. AK Parti'nin adayı Turgut Altınok da bana göre milliyetçi kökenli olduğu için doğru adaydı. Mansur Yavaş'ın çok büyük 2-3 avantajı var. Siyaset dışı bir duruşu var.

İstanbul'da İmamoğlu önde

Normalde biz bu gece veya yarın sabah resmi anket açıklamamızı yapacağız. SONAR'ın veya benim Twitter hesabından paylaşım yapacağız. Son durumu akşam açıklayacağız fakat Ekrem İmamoğlu'nun önde olduğu gözüküyor.

İzmir'de son durum: Fark azaldı

'İzmir'de Hamza Dağ çok iyi bir aday, CHP  ile farkı kapattı fakat ben yine de CHP'nin adayı Cemil Tugay'ın İzmir'de 10 puan bir farkla kazanmasını bekliyorum.

İstanbul'un ilçelerindeki son durum: 3 ilçe CHP'de

CHP açısından Kadıköy'de, Şişli'de, Beşiktaş'ta zaten sorun yok. Bakırköy'de de aynı şekilde, oralarda tekrar CHP kazanıyor.

Pendik'teki mevcut belediye başkanının yüksek bir oyu var orası değişmez bundan eminim.

Sarıyer'de Şükrü Genç'in aday gösterilmemesini hayretle izledim. Şükrü Genç, Sarıyer'de en az %20 oy alır. Buna inanamıyorum.

Kartal'da da mevcut belediye başkanı başarılı. Eski belediye başkanı Altınok Öz de İYİ Parti'den aday oldu. Böyle pozisyonlarda tabi ki seçim heyecana girer.'

Sonraki Haber