Pes artık ! ''Flakka krizi'' numara çıktı
Kulislerden sızan Gökçek iddiası: AK Parti'den istifa edip MHP'ye geçecek
İstifası beklenen Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı'ndan ilk açıklama

Cumhurbaşkanı'nın ofisini bastılar

Makedonya'da Cumhurbaşkanı İvanov'un istifasını isteyen göstericiler Cumhurbaşkanlığı ofisini bastı.

Cumhurbaşkanı'nın ofisini bastılar
A+ A-

Makedonya Cumhurbaşkanı Gyorge İvanov'un devletin çıkarlarını düşünerek siyasetçiler hakkında başlatılan hukuki işlemleri iptal edildiğine dair açıklanan karar başkent Üsküp" te protesto gösterilerine neden oldu.

Makedonya Cumhurbaşkanı Gyorge İvanov'un kararı açıklamasının ardından başkent Üsküp'te farklı yerlerde protesto gösterileri düzenlendi. Bir grup şehir merkezinde bulunan Cumhurbaşkanlığı halk ofisine yürüyerek İvanov'a karşı sloganlar atarak kararı protesto etti. Protestocuların bir bölümü ise VMRO - DPMNE partisinin Genel Merkez binasına yürüdü. İktidar yanlısı olanlar ise Muhalefet partisinin Merkez binasına yöneldi. Polisler, protestocuları önlemeye çalıştı. Başta ana muhalefet partisi Sosyal Demokratlar Birliği lideri Zoran Zaev ve koalisyon partileri üye ve sempatizanlardan oluşan kalabalık Başbakanlık binasına yürüyerek Cumhurbaşkanın aldığı kararı protesto ettiler.

SİYASİ PARTİLERDEN CUMHURBAŞKANI'NIN KARARINA TEPKİLER GELDİ

İktidar partisi VMRO - DPMNE'den yapılan açıklamada Cumhurbaşkanı İvanov'un kararına katılmadıklarını ve açıklamayı şaşkınlık içerisinde takip ettikleri belirtildi.

Sosyal Demokratlar Birliği lideri Zoran Zaev ise, Cumhurbaşkanı Gyorge İvanov'un siyasetçiler hakkında başlatılan hukuki işlemlerin iptal etme kararını hukuki devlete darbe olarak nitelendirdi.

Arnavut partisi Demokratik Bütünleşme Birliği Başkanı Ali Ahmeti de, İvanov'un kararını acele ve düşüncesiz verilen bir karar olarak değerlendirdi.