Almanlar'dan Türkiye'ye küstah tehdit
Adana'da düşen uçakla ilgili şok gerçek !
Serviste ölen Alperen'in okulu kapatıldı

Suudilerden Mısır Cumhurbaşkanı'na tehdit

Suudiler, Sisi’yi eğer Tiran ve Senafir adalarını en kısa sürede Riyad’a vermezse sonunun Mübarek’in sonu gibi olacağı konusunda tehdit etti.

A+ A-

İran’ın Tesnim Haber Ajansı’nın haberine göre; Mısır Cumhurbaşkanı Abdülfettah El-Sisi Mısırlı gazetecilerle gerçekleştirdiği son görüşmede Arabistan ile Mısır arasında ihtilafların bulunduğunu reddetti. Ancak, Mısır’ın eski gazeteci yazarlarından Mohkerem Muhammed Ahmed katıldığı bir televizyon programında, Mısır’ın Arabistan’a verdiği Senafir ve Tiran adalarının güvenlik yetkisinin ve sorumluluğunun İsrail’e verileceğini açıkladı.

“SONUN MÜBAREK GİBİ OLUR”

Arabistanlı bir kaynak, Suudi Arabistan Savunma Bakanının El-Sisi’ye gönderdiği son mesajının ses kayıt dosyasını ortaya çıkardı. Ses kaydında El-Sisi’ye, Körfez ülkelerinin parasının çok sayıdaki pirinç taneleri gibi olduğunu ve eğer Arabistan’ın isteklerini yerine getirmezse sonunun Mübarek’in sonu gibi olacağını söyledi.

BÜTÜN KREDİLER GERİ ÇEKİLECEK

Haber kaynaklarının ifadesine göre; Bin Salman, Mısır Cumhurbaşkanı El-Sisi’yi, eğer Senafir ve Tiran adaları en kısa sürede Arabistan’a bırakılmazsa, İran ile ilişki kurmaya çalışılmaya ve Suriye hükümeti desteklenmeye devam edilirse, Riyad’ın Mısır’a yaptığı bütün yatırım ve kredileri geri çekeceği ve sonun Hüsnü Mübarek’in sonu gibi olacağı konusunda tehdit etti.