Başakşehir'de sitenin istinat duvarı çöktü

İstanbul'un Başakşehir ilçesine bağlı Kayaşehir'de bir sitenin istinat duvarı çöktü. Olay yerine çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi.

A+ A-

Başakşehir Kayaşehir'de bir sitenin istinat duvarı çöktü. Olay yerine çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi. Arama çalışmalarında bir kişinin cansız bedenine ulaşıldı.

Kayabaşı Mahallesinde bulunan bir binanın istinat duvarı saat 17.37'de büyük bir gürültü ile çöktü. Çökme sonucu bir araç duvarın altında kaldı. Olay yerine çok sayıda itfaiye ve AFAD ekibi sevkedildi. Kurtarma çalışması sırasında göçük altından 1 kişi yaralı çıkarıldı. Arama kurtarma çalışmaları sürerken bir kişinin cansız bedenine ulaşıldı. Olay yerinde ekiplerin çalışmaları devam ediyor.

MAHALLE SAKİNLERİ KONUŞTU

Mahalle sakinleri yaşadıkları korku dolu anları anlattı. Bir mahalle sakini, "Burada oturuyoruz, yemek yerken 'pat' diye bir ses duyduk. Herkes panik halindeydi dışarı çıkıp baktığımızda bu görüntüyle karşılaştık. Burayı kapattılar ve burada bir ihmalkarlık olduğu kesin. Duvar yıkılıyor, arabalar altında kalıyor ve altında kaç insan olduğunu bilmiyoruz. Şu anda 3-4 binayı boşalttılar." ifadelerini kullandılar.

DUVARIN ÇÖKME ANI KAMERADA

Öte yandan çökme anının güvenlik kamerası görüntüleri ortaya çıktı. Duvarın çökme anı sitenin güvenlik kameralarına saniya saniye yansıdı. Görüntülerde, Yoldan önce bir kaç araç geçiyor, son olarak bir otomobil yolda ilerlerken duvar üzerine çöküyor. 

DHA