Genç kadına eski nişanlısında korkunç saldırı: 4 kez ameliyat oldu

Güncelleme:

Konya'da, eski nişanlısının yüzüne ve vücuduna kimyasal madde attığı 28 yaşındaki genç kadın deri nakliyle birlikte 4 kez ameliyat oldu.

Konya'da, eski nişanlısı S.T.'ün (26) 'Su sayacına bakacağız abla' diyerek kapıyı açtırmasının ardından yüzü ve vücuduna kimyasal madde attığı M.K. (28), şu ana kadar deri nakliyle birlikte 4 kez ameliyat oldu.

Halen tedavisi devam eden M.K., ''Kapıyı açar açmaz elindeki sıvıyı yüzüme doğru fırlattı. Sonradan öğrendim, yüzüme attığı sıvı, demir kapının boyasını dahi eritmiş. Hem fizik hem de psikolojik anlamda zor durumdayım. Bu durumu nasıl atlatacağım bilmiyorum" dedi.

Olay, 19 Haziran'da Çumra ilçesi Bakkalbaşı Mahallesi 72125'inci Sokak'ta meydana geldi. M.K.'in evine gelen, 1,5 yıl önce ayrıldığı eski nişanlısı sözleşmeli er S.T., 'Su saatine bakacağız abla' diyerek kapıyı açtırdı. S.T., pet şişe içindeki yanıcı kimyasal maddeyi M.K.'e fırlattı. Yüzünde ve vücudunda yanıklar oluşan M.K., Konya Şehir Hastanesi'ne kaldırılarak tedaviye alındı. Olay sonrası otomobiliyle kaçan S.T., İzmir'deki birliğine dönerken, Ilgın ilçesinde polis ekiplerince yakalanarak gözaltına alındı. S.T., emniyetteki işlemlerinin ardından sevk edildiği adliyede çıkarıldığı hakimlikçe 'kasten yaralama' suçundan tutuklandı.

'SIVIYI ARABA PARÇASI TEMİZLEMEK İÇİN KULLANIYORDUM'

Kimyasal maddeyi, aracını temizlemede kullandığını öne süren S.T., savcılıktaki ifadesinde, "Kendisine 'Aramızda yaşanmışlıklar var, gel barışalım' dedim. O da bana küfür ve hakaret etti. Ben de bunun üzerine çantamda bulunan sıvıyı, Merve'nin yüzüne doğru fırlattım. Bu esnada eliyle yüzünü tuttu. Panikle olay yerinden kaçtım. Aracıma binip İzmir'de bulunan birliğime doğru yola çıktım. Sırt çantamda bu sıvının bulunmasının nedeni arabamı temizlemek için kullanıyorum. Aracımın temizliği konusunda titizim. Sıvıyı çantama koymak istememin sebebi kıyafetlerime zarar vermemek içindir" dedi. S.T.'ün, olaydan 1 günü önce, M.K.'in çalıştığı markete giderek, keşif yaptığı ortaya çıktı. İş yerinin güvenlik kamerası kayıtlarına yansıyan görüntülerde S.T.'ün, M.K.'in çalıştığı markete giderek gözlem yaptığı görüldü.  

'HALA ACI ÇEKİYORUM'

Deri nakliyle birlikte 4 kez ameliyat olan ve yanık ünitesinde tedavisi devam eden M.K., hala acı çektiğini belirtti. Eski sağlığına kavuşmak istediğini ifade eden M.K., "Vücudumda ikinci ve üçüncü derece yanıklar oluşmuş. Hala da acı çekmeye devam ediyorum. En ağır cezayı almasını istiyorum. Çok zor günler geçiriyorum. Hem fiziksel hem de ruhen kötü durumdayım. 4 kez ameliyat geçirdim. 3 kez kazıma işlemi, bir de deri nakli oldum. Psikolojik olarak şu an iyi değilim. Bunu nasıl atlatırım hiç bilmiyorum" dedi.

'3 GÜN ÖNCE KORUMA KARARI İÇİN BAŞVURDUM'

Yüzüne atılan kimyasal sıvının evdeki demir kapının boyasını erittiğini belirten M.K., şunları söyledi:

''Sürekli barışmak istiyordu. Bu nedenden dolayı tehditlerde bulunuyordu. Son dönemlerde bunlar biraz daha arttı. Ölümle tehdit etmeye başladı. Hayatımı mahvedeceğini söyledi. Ben de bunun üzerine olaydan 3 gün öncesinde koruma kararı için başvurdum. Daha sonrasında olay günü işten geldim. Yarım saat sonra biri, ısrarla kapımı çaldı. 'Kim o' diye seslendim. Ses vermedi. Daha sonra tekrar seslendiğimde 'Su saatine bakacağız abla' dedi. Ben de '1 saniye' dedim. Su saatini açtım. Daha sonrasında da kapıyı açtım. Kapıyı açmamla yüzüme sıvıyı fırlatması bir oldu. O anda acı hissettim. Yürüdüm, kollarım yandı. Bir süre sonra çığlık attım ve komşular 112 çağırdı" diye konuştu.